Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 14:06

autor: Renox

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad – gra debiutuje na zachodzie

Dzisiaj, tj. 22 października, na światowym rynku w wersji na PC debiutuje gra Il-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad. Produkcja dostępna jest w dwóch wariantach cenowych - 49,99 i 85,99 euro - w zależności od oferowanej zawartości. Polski dystrybutor, firma Cenega, zadba z czasem o publikację polskiej lokalizacji, jak również wydanie w naszym kraju edycji pudełkowej omawianego tytułu, która przewidziana została na 18 listopada tego roku.

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad debiutuje na rynku w wersji na PC. - IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad – gra debiutuje na zachodnim rynku - wiadomość - 2014-10-22
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad debiutuje na rynku w wersji na PC.

Dzisiaj ma miejsce światowa premiera kolejnej części popularnej serii symulatorów lotniczych, gry IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad, powstałej we współpracy twórców ze studia 1C Company oraz 777 Studios. Tytuł dostępny jest w dwóch wariantach cenowych, 49,99 lub 85,99 euro, co uzależnione jest od oferowanej zawartości (edycja delux oferuje dodatkowe maszyny). Grę w tym momencie kupić można za pośrednictwem platformy Steam albo na oficjalnej stronie internetowej.

Za kilka tygodni w Polsce pojawi się także pudełkowa edycja omawianego symulatora wojennego. Jej dystrybutorem jest firma Cenega, która wraz z premierą pudełek, przypadającą na 18 listopada tego roku, opublikuje także napisy w języku polskim do edycji cyfrowej. Z ofertami poszczególnych sklepów zapoznać możecie się za sprawą umieszczonego po prawej stronie panelu związanego z naszą porównywarką cenową.

Il-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad przenosi nas do okresu między rokiem 1942-1943 i dotyczy prowadzonych w tym czasie krwawych walk o Stalingrad. Autorzy wybrali ten moment w historii nieprzypadkowo – miał on bowiem ogromny wpływ na ówczesną sytuację wojsk sowieckich oraz niemieckich na polu bitwy i wyraźnie wpłynął na zmianę w dominacji na całym Froncie Wschodnim. Rozgrywka rozpoczyna się „Operacją Uran”, a kończy zniszczeniem niemieckiej 6 Armii. Jaka pilot jednej z walczących stron, zasiadamy za sterami takich maszyn jak: ŁaGG-3 s.29, Bf-109F-4, IŁ-2 AM38 (model 1942) czy Ju-87 D-3. W grze nie brakuje również trybu multiplayer, który oferuje zarówno prowadzenie starć przeciwko innym graczom, jak i możliwość wspólnego działania.