Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 18:03

autor: Góral

Return of the Obra Dinn - przetestuj nową grę twórcy Papers, Please

Lucas Pope, autor ciekawej gry niezależnej Papers, Please, udostępnił wczesną wersję swojego nowego projektu - Return of the Obra Dinn. Deweloper zaznaczył jednak, że brakuje w niej wielu elementów, w tym, np. możliwości zapisywania postępów rozgrywki.

Kilka miesięcy temu Lucas Pope, autor ciepło przyjętej gry niezależnej Papers, Please, zapowiedział swój kolejny projekt – detektywistyczną przygodówkę Return of the Obra Dinn. Dziś dowiedzieliśmy się, że twórca udostępnił wczesną wersję rzeczonej produkcji, którą pobierzecie klikając w link zamieszczony poniżej. Autor zaznaczył jednak, że gra jest obecnie na bardzo wczesnym etapie, brakuje w niej mnóstwa rzeczy, nie działa opcja zapisywania postępów rozgrywki, mało tego, materiał nie był nawet testowany. Mimo wszystko warto sprawdzić, nad czym pracuje Lucas Pope, który dodatkowo zachęca do przekazywania swoich opinii, chociażby za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter.

Return of the Obra Dinn - przetestuj nową grę twórcy Papers, Please - ilustracja #1
Return of the Obra Dinn w skrócie:
  • Gatunek: detektywistyczna przygodówka
  • Deweloper: Lucas Pope
  • Platformy sprzętowe: komputery osobiste
  • Data premiery: nieznana

W Return of the Obra Dinn wcielimy się w agenta ubezpieczeniowego pracującego dla Kompanii Wschodnioindyjskiej, który musi wyjaśnić zagadkę statku handlowego Obra Dinn. W 1802 roku wyruszył on w podróż z Londynu, zniknął na sześć lat, aż nagle, 14 października 1808 roku, zawinął z powrotem do portu z którego wypłynął, jednak na pokładzie nie było nikogo.

Rozgrywka w produkcji będzie się diametralnie różnić od tego, z czym mieliśmy do czynienia w Papers, Please. Gra ma być klasyczną przygodówką, ale nie zabraknie w niej nowych rozwiązań. Całość uzupełniana ma być przez trójwymiarową oprawę graficzną, stylizowaną na tytuły z komputera Apple II. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się premiera pełnej wersji, ale na pewno nie nastąpi to w najbliższych miesiącach.

Oprawa graficzna Return of the Obra Dinn stylizowana jest na gry z komputera Apple II. - Return of the Obra Dinn - przetestuj nową grę twórcy Papers, Please - wiadomość - 2014-10-22
Oprawa graficzna Return of the Obra Dinn stylizowana jest na gry z komputera Apple II.
W Return of the Obra Dinn przeczesujemy wnętrze tytułowego statku. - Return of the Obra Dinn - przetestuj nową grę twórcy Papers, Please - wiadomość - 2014-10-22
W Return of the Obra Dinn przeczesujemy wnętrze tytułowego statku.
Return of the Obra Dinn - przetestuj nową grę twórcy Papers, Please - ilustracja #4