Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 października 2014, 07:33

autor: Jiker

Hearthstone: Heroes of Warcraft jeszcze w tym roku na Androidzie

Firma Blizzard oznajmiła, że Hearthstone: Heroes of Warcraft zadebiutuje na tabletach z systemem Android przed końcem 2014 roku. Jednocześnie poinformowano, że premiera edycji dedykowanych iPhone'owi i smartfonom z Androidem opóźni się - dojdzie do niej najwcześniej na początku 2015 roku.

Niedawno minęło pół roku od chwili, gdy gra karciana Hearthstone: Heroes of Warcraft oficjalnie zadebiutowała na iPadach (w pełnej, polskiej wersji językowej). Firma Blizzard uznała to za dobry moment do podzielenia się informacjami na temat postępów prac nad odsłoną przeznaczoną na tablety z systemem Android. W wiadomości opublikowanej w serwisie Battle.net oznajmiono, że zespół deweloperski poczynił ogromne postępy i jeśli wszystko pójdzie dobrze, posiadacze wspomnianych urządzeń zagrają w Hearthstone przed końcem 2014 roku.

Blizzard zabrał również głos w sprawie edycji dedykowanej iPhone’owi oraz smartfonom z Androidem. Okazuje się, że firmie nie uda się dotrzymać dotychczasowego terminu premiery (była nim końcówka tego roku), w związku z czym debiut przesunięto na początek 2015 roku. To czy będzie on ostateczny, zależy jednak w głównej mierze od tego, czy Blizzard poradzi sobie z dostosowaniem interfejsu użytkownika do mniejszych, smartfonowych wyświetlaczy. Duże nadzieje daje fakt, że Blizzard posiada wczesną, działającą wersję Hearthstone na telefony, ale wymaga ona jeszcze wiele pracy.

Przypominam, że Hearthstone: Heroes of Warcraft jest komputerową, sieciową  karcianką, osadzoną w uniwersum fantasy znanym cyklu WarCraft i jednocześnie pierwszą produkcją mobilną w dorobku studia Blizzard Entertainment. Bohaterowie świata Azeroth biorą w ręce talie kart bitewnych i uczestniczą w humorystycznych pojedynkach przy karcianym stole. Rozgrywka przywodzi na myśl stołowe gry karciane pokroju Magic: The Gathering, będąc przy tym niezwykle przystępną i satysfakcjonującą. Dodatkowym atutem produkcji jest kolorowa szata graficzna, ciesząca oko licznymi nawiązaniami do popularnej serii.

Mobilne Hearthstone nie różni się niczym od edycji dedykowanej pecetom – co więcej, obsługuje system Battle.net, umożliwiając zalogowanie się na swoje konto i kontynuowanie zabawy rozpoczętej na PC w plenerze. Warto dodać, że na obu platformach grę wydano w bardzo sensownie zaplanowanym modelu darmowym z mikropłatnościami. W efekcie gra cieszy się olbrzymią popularnością – przed miesiącem dowiedzieliśmy się, że sprawdziło ją już 20 milionów osób. W lipcu tytuł doczekał się pierwszego dodatku (Hearthstone: Klątwa Naxxramas), a Blizzard ma w planach kolejne (m.in. pakiet 100 nowych kart).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.