Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2016, 15:38

autor: Adrian Werner

Dreamfall Chapters Book Five: Redux - zadebiutował ostatni odcinek epizodycznej przygodówki

Studio Red Thread Games wypuściło piąty i ostatni odcinek epizodycznej przygodówki Dreamfall: Chapters. Ponadto z tej okazji gra została przeceniona w serwisie Steam o 66%.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami doczekaliśmy się premiery Dreamfall Chapters Book Five: Redux, czyli piątego i ostatniego odcinka epizodycznej przygodówki studia Red Thread Games. Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety, ale w przyszłości zawita także na PlayStation 4, choć na razie nie znamy dokładnej daty debiutu rynkowego wersji konsolowej.

Dreamfall Chapters Book Five: Redux nie można kupić samodzielnie. Zamiast tego sprzedawane jest jako część zestawu obejmującego cały sezon. Aby uczcić wypuszczenie projektu autorzy zorganizowali w serwisie Steam promocję, w ramach której Dreamfall Chapters przecenione zostało o 66% i kosztuje obecnie 10,19 euro (ok. 45 złotych) za wersję standardową oraz 11,89 euro (ok. 53 PLN) za cyfrową edycję specjalną, która poza wszystkimi odcinkami oferuje także artbook, tapety oraz mapę, a wkrótce otrzyma dodatkowo avatary i soundtrack. Oferta pozostanie aktywna tylko do jutra, do 19:00. Potem ceny podskoczą do odpowiednio 29,99 euro (ok. 133 zł ) oraz 34,99 euro (155 zł).

Premiera ostatniego epizodu oznacza pożegnanie z marką na dłuższy czas. Twórcy, czyli ludzie ze studia Red Thread Games, nie mają w planach drugiego sezonu. Definitywnie porzucono również projekt The Longest Journey Home, czyli bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony, która miała skoncentrować się na opowiedzeniu dalszej historii April Ryan. Obecnie autorzy chcą solidnie odpocząć od tej serii i mają w planach opracowanie nowej marki.

Dreamfall Chapters Book Five: Redux - zadebiutował ostatni odcinek epizodycznej przygodówki - ilustracja #2

Oczywiście, to zapewne nie jest ostateczny koniec Najdłuższej podróży. Prawdopodobnie kiedyś powstanie kolejna odsłona marki, ale raczej nie nastąpi to szybko. Fani serii są jednak wyjątkowo zaprawieni w cierpliwym czekaniu przez długi czas. Pierwsza część, czyli The Longest Journey ukazała się w 1999 roku, a kolejna odsłona, czyli Dreamfall: The Longest Journey, dopiero siedem lat później. Samo Dreamfall Chapters: The Longest Journey zapowiedziano jeszcze w 2007, ale prace nigdy nie ruszyły pełną parą. Ostatecznie opracowanie projektu stało się możliwe dopiero po tym, jak w 2013 fani wsparli autorów na Kickstarterze sumą ponad 1,5 mln dolarów.

  1. Promocja Dreamfall Chapters w Steam
  2. Recenzja gry Dreamfall: Chapters - najdłuższa podróż trwa!
  3. Oficjalna strona gry