Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2015, 10:00

autor: Luc

Dreamfall: Chapters – ujawniono statystyki graczy po pierwszym epizodzie

W dwa miesiące po premierze Dreamfall: Chapters, twórcy zdecydowali się na ujawnienie danych, zebranych na podstawie decyzji podejmowanych podczas przygody. Poznaliśmy m.in. średnią długość rozgrywki, a także łączną ilość dokonanych wyborów.

Niektóre z udostępnionych danych mocno zaskakują. - Dreamfall: Chapters – ujawniono statystyki graczy po pierwszym epizodzie - wiadomość - 2015-01-26
Niektóre z udostępnionych danych mocno zaskakują.

Seria The Longest Journey długo czekała na kontynuację i choć przez chwilę wydawało się, że i tym razem plany twórców spełzną na niczym, grę ostatecznie udało się wydać. Dreamfall: Chapters, trzecia odsłona cyklu, została podzielona na pięć odcinków – pierwszy z nich miał swoją premierę kilka miesięcy temu. Pomimo pewnych niedociągnięć, gra zyskała aprobatę fanów przygodówek (aktualna ocena czytelników serwisu gry-online.pl to aż 9.1), choć w środowisku krytyków przyjęto ją trochę chłodniej (średnia w serwisie Metacritic to 73/100). Niemniej, tytuł okazał się komercyjnym sukcesem i zgromadził wokół siebie spore grono zwolenników.

Aby umilić im oczekiwania na kolejny odcinek, Red Thread Games - studio odpowiedzialne za Dreamfall: Chapters, właśnie ujawniło specjalną infografikę, podsumowującą ich dokonania w pierwszym epizodzie. Pośród najistotniejszych wypada wymienić przede wszystkim fakt, iż jedynie 20,7% graczy wybrało alternatywną ścieżkę kariery oraz to, że tylko 0,8% zdecydowało się kroczyć ścieżką przemocy od początku do końca, zabijając wszystko co możliwe. Podczas pierwszego przejścia wstępnego odcinka, podjęto łącznie ponad milion decyzji, zaś przeciętny czas rozgrywki wyniósł cztery godziny i siedem minut. Co ciekawe, całkiem niedawno długość przygody skomentował jeden z twórców gry. Na Twitterze umieścił wpis, w którym wytknął innym produkcjom to, że ich kampanie potrafią trwać krócej niż ta zaprezentowana w pojedynczym epizodzie Dreamfall: Chapters.

Przy podliczaniu danych nie brano pod uwagę wielokrotnego przechodzenia historii przez tę samą osobę. Wszystkie udostępnione statystyki znajdziecie poniżej.

Tak prezentują się statystyki grających w pierwszy epizod Dreamfall: Chapters - Dreamfall: Chapters – ujawniono statystyki graczy po pierwszym epizodzie - wiadomość - 2015-01-26
Tak prezentują się statystyki grających w pierwszy epizod Dreamfall: Chapters

Dreamfall: Chapters to trzecia odsłona serii przygodówek zapoczątkowanych w roku 2000. Dwie poprzednie części – The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey, okazały się ogromnym sukcesem i przez wielu do dziś uznawane są za jedne z najlepszych tytułów w swoim gatunku. Za stworzenie kontynuacji odpowiada studio Red Thread Games, w dużej mierze złożone z osób pracujących nad pierwowzorami. Fundusze potrzebne do rozpoczęcia produkcji zebrano przy pomocy serwisu Kickstarter. Dreamfall: Chapters zdecydowano się podzielić na pięć osobno wydawanych odcinków, podczas których wcielamy się m.in. w znaną z poprzednich odsłon Zoe Castillo.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach