Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 stycznia 2015, 11:03

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Dungeon Hunter 5

Studio Gameloft zapowiedziało grę Dungeon Hunter 5, czyli kolejną odsłoną jednej z najlepszych mobilnych serii action-RPG-ów.

Mamy dobre wieści dla miłośników mobilnych gier action-RPG. Studio Gameloft zapowiedziało Dungeon Hunter 5, czyli kolejną odsłonę jednego z najlepszych cykli tego typu.

Kampania będzie osadzona w jakiś czas po wydarzeniach z poprzedniej części. Bohaterom udało się zastopować inwazję sił ciemności, ale ceną za to był upadek potęgi królestwa Valenthia. Jego struktury polityczne i militarne uległy załamaniu, szlaki handlowe opanowali bandyci, bagna wzięły we władanie demony, a zmarli żołnierze coraz częściej powstają z grobów, aby dołączyć do armii martwiaków. Cały ten chaos spowodował gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi łowców głów, którzy za odpowiednią zapłatą podejmą się każdego zadania. To właśnie w jednego z nich przyjdzie tym razem wcielić się graczom.

Podstawowe mechanizmy zabawy nie ulegną dramatycznym zmianom. Akcję będziemy więc obserwowali z kamery zawieszonej wysoko nad głową bohatera, a rozgrywka polegać ma głównie na mordowaniu hord potworów, gromadzeniu skarbów oraz rozwijaniu postaci. Ciekawie zapowiada się system ekwipunku, który pozwoli niszczyć przedmioty w celu uzyskania surowców do ulepszania naszego ulubionego uzbrojenia.

Dungeon Hunter 5 zaoferuje kampanię fabularną oraz tryb multiplayer, w którym gracze będą mogli połączyć się w grupę i wspólnymi siłami zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Nowością ma być opcja wybudowania własnej twierdzy, gdzie będziemy przechowywali zdobyte skarby. Sami zaprojektujemy jej wygląd oraz systemy obronne i lokalizację strażników. Będzie to miało kluczowe znaczenie, gdyż pojawi się możliwość przeprowadzania inwazji na twierdze innych graczy. W takich wypadkach postać właściciela grodu pełnić ma rolę ostatniego bossa.

Gra Dungeon Hunter 5 ma zadebiutować w tym roku i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Autorzy nie podali platform docelowych, ale sądząc po wcześniejszych dokonaniach studia Gameloft spodziewamy się wersji na iOS, Androida i Windows Phone.