Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2015, 11:16

autor: Entelarmer

Gearbox rekrutuje do prac nad kolejnym Borderlands. „To coś wielkiego”

Dobre wieści dla fanów serii Borderlands – na wczorajszym panelu na targach Pax South studio Gearbox potwierdziło, że kolejna duża część na pewno powstanie. Zła wiadomość jest taka, że tytuł nie jest jeszcze w produkcji i twórcy dopiero zaczęli zbieranie zespołu do prac nad nim.

Niektórzy fani zrobią wszystko, by zdobyć informacje na temat Borderlands 3… - Gearbox rekrutuje do prac nad kolejnym Borderlands. „To coś wielkiego” - wiadomość - 2015-01-26
Niektórzy fani zrobią wszystko, by zdobyć informacje na temat Borderlands 3…

Studio Gearbox to chyba główny bohater weekendowych i pierwszych w historii targów Pax South w San Antonio. Firma ujawniła zwiastun oraz datę premiery Homeworld Remastered Collection, który ma ukazać się 25 lutego na PC, pojawiły się także informacje na temat kolejnych DLC do Borderlands: The Pre-Sequel. Jednak najbardziej oczekiwaną informacją było potwierdzenie kolejnej części serii Borderlands. Nadzieje fanów cyklu podsycił Randy Pitchford, według którego nowe szczegóły miały pojawić się na niedzielnym panelu Gearbox.

Niestety, choć w ostatnim dniu targów twórcy rzeczywiście potwierdzili planowane prace nad kolejną grą w tym uniwersum, to jednocześnie, jak sami stwierdzili, „nie ma zupełnie o czym mówić” i nowe Borderlands jest póki co tylko w planach. Nie będzie to raczej kolejny spin-off w stylu Pre-Sequel, skoro według słów Pitchforda ma to być „coś wielkiego”, co zdaje się ostatecznie przesądzać, iż rzeczywiście mowa to u „trójce”.

Niby zdarzają się gorsze widoki po przebudzeniu, ale znowu nie aż tak wiele - Gearbox rekrutuje do prac nad kolejnym Borderlands. „To coś wielkiego” - wiadomość - 2015-01-26
Niby zdarzają się gorsze widoki po przebudzeniu, ale znowu nie aż tak wiele

Co więcej, Gearbox ogłosił rekrutację osób do prac nad tą produkcją. „Rekrutujemy do prac nad następnym Borderlands. To coś wielkiego.” – pisze Randy Pitchford w serwisie Twitter. „Chcemy poznać gorliwe i utalentowane osoby, by pomogły nam przy kolejnym Borderlands”. Na oficjalnej stronie studia pojawiły się nowe oferty pracy (w tym pisarza mającego zająć się fabułą nieokreślonej gry AAA), a sam Pitchford wspomniał o poszukiwaniu „wielkich artystów, projektantów, koderów, producentów i innych”. Jak widać, nowe Borderlands jest jeszcze w powijakach i nawet na ogólne informacje nie ma co liczyć jeszcze przez długi czas.

Na tym samym panelu pojawiły się informacje na temat trzeciego DLC do Borderlands: The Pre-Sequel, zatytułowanego Lady Hammerlock Pack. Dodatek ma ukazać się 27 stycznia (28 stycznia na PS3) i wprowadzi nową postać: Aurelię, siostrę znanego z dwójki Sir Hammerlocka, podobnie jak on zainteresowaną rzadkimi zwierzętami, tyle że nie w charakterze obiektów badań, a zwierzyny łownej, co zapewne będzie prowadzić do konfliktów między rodzeństwem. Oprócz tego twórcy wspomnieli mimochodem o kolejnym DLC, którego kampania fabularna rozgrywać się ma w umyśle Claptrapa.