Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2015, 11:17

autor: Luc

Star Citizen – ujawniono dwa świeże trailery i garść nowych informacji

Star Citizen, ambitny space-sim tworzony przez samego Chrisa Robertsa, doczekał się właśnie kolejnych trailerów. Podczas zakończonego PAX South 2015 ujawniono także kilka nieznanych do tej pory faktów – m.in. możliwość podróżowania przez nadprzestrzenne tunele.

Dzięki Star Citizen każdy będzie mógł zasiąść za kokpitem kosmicznego myśliwca. - Star Citizen – ujawniono dwa świeże trailery i garść nowych informacji - wiadomość - 2015-01-26
Dzięki Star Citizen każdy będzie mógł zasiąść za kokpitem kosmicznego myśliwca.

Kilka dni temu Star Citizen przekroczył próg 70 milionów dolarów zebranych na produkcję środków, tym samym po raz kolejny umacniając się na pozycji najchętniej dotowanego przez graczy projektu w historii. Podczas trwającego przez miniony weekend PAX South 2015, tytułowi poświęcono specjalny panel, na którym twórcy pokazali kilka nowych materiałów oraz podzielili się informacjami na temat wprowadzonych do rozgrywki dodatkowych elementów. Pierwszy z udostępnionych filmów prezentuje wydany miesiąc temu tryb Arena Commander, w którym gracze, przy pomocy jednego z dwudziestu jeden statków, mogą toczyć ze sobą kosmiczne pojedynki. Sam trailer trafił do Sieci wprawdzie już na chwilę przed PAX South, podczas imprezy zdecydowano się go jednak ponownie wyemitować.

Pełnoprawny debiut zaliczyły za to materiały przedstawiające podróżowanie nadprzestrzennymi tunelami, interfejs planetarny i handlowy, a także moduł socjalny. To pierwsze nie tylko prezentuje się niezwykle efektownie, ale daje także graczowi pełną kontrolę nad całym procesem przemieszczania się w wybrane miejsce. Na zdjęciach pokazujących interfejs oraz nowy moduł, widać z kolei starania twórców, aby całość była jak najbardziej zintegrowana z samą rozgrywką i nie wymagała otwierania dodatkowego menu.

W osobnej wypowiedzi dla serwisu Gamer Nexus, Chris Roberts zdradził także plany na najbliższą przyszłość Star Citizen. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że do końca 2015 roku zostanie udostępnione łącznie pięć osobnych systemów, pomiędzy którymi będzie można się swobodnie przemieszczać, zaś wspominane interfejsy podróżowania między planetami i handlowania mają pojawić się już za kilka miesięcy.

Star Citizen to kosmiczny symulator, w którym wcielamy się w pilota myśliwca. Podróżując po wszechświecie, wykonujemy różne zadania, dobierając je wedle własnego uznania – możemy np. skupić się jedynie na odkrywaniu, walce lub handlowaniu. Poszczególne tryby oraz moduły są publikowane miarowo, stopniowo poszerzając liczbę dostępnych aktywności. Za grę odpowiada zespół zarządzany przez Chris Robertsa – twórcę legendarnej serii Wind Commander i niekwestionowanego specjalisty w dziedzinie space-simów.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Citizen

Star Citizen