Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2014, 19:20

autor: Meehow

Star Citizen – nowa wersja modułu Arena Commander i kolejny zwiastun

Star Citizen otrzymało moduł Arena Commander w wersji 1.0, dodającej m.in. 14 nowych statków kosmicznych oraz ich komponenty, jak również nowe systemy samej rozgrywki. W sieci pojawił się także zupełnie nowy zwiastun Star Citizen.

Jak można przeczytać we wpisie na oficjalnej stronie internetowej kosmicznego symulatora Star Citizen – absolutnego króla crowdfundingu – gra otrzymała moduł Arena Commander w wersji 1.0, która wprowadza 14 nowych statków kosmicznych (wraz z rozmaitymi ich komponentami), a także nowe systemy do samej rozgrywki, m.in. pokładowy HUD [ang. heads-up display], ulepszone rakiety i mechanikę wykrywania obiektów w przestrzeni kosmicznej, na którą wpływa chociażby wszechobecne w kosmosie promieniowanie emitowane przez niezliczoną ilość znajdujących się tam obiektów. Kolejną istotną zmianą jest uruchomienie przez Cloud Imperium Games [deweloper i wydawca Star Citizen – przyp. Meehow] testowego serwera Public Test Universe, na którym wybrani gracze dostaną możliwość testowania kolejnych buildów kosmicznej produkcji (liczba miejsc przy każdej „fazie” testów będzie ograniczona, choć nie jest jasne, na jakiej zasadzie będą wybierani testerzy). Jak widać powyżej, udostępniono również zupełnie nowy zwiastun Star Citizen, natomiast poniżej prezentujemy kolejną „reklamę” statku kosmicznego o wymownej nazwie Mustang.

W tej chwili „licznik” Star Citizen wskazuje niebagatelną kwotę ponad 67,4 miliona dolarów. Deweloperom chyba zaczynają się kończyć pomysły na kolejne stretch goale, gdyż ostatni opiewał na sumę 65 milionów dolarów. Przypominamy również, że finalna wersja Star Citizen wykaże się sporym apetytem na pamięć operacyjną, dlatego w podbój przestrzeni kosmicznej nie wyruszymy bez posiadania co najmniej 8 gigabajtów RAM-u na pokładzie. Więcej informacji (choć wciąż ogólnikowych) na temat wymagań sprzętowych rzeczonej produkcji podaliśmy w Serwisie Informacyjnym, gdzie odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Star Citizen nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, natomiast będzie to produkcja przede wszystkim pecetowa, dlatego też powstanie wersji na konsole jest mało prawdopodobne. Na zakończenie zachęcamy do śledzenia naszego kompendium wiedzy na temat Star Citizen, gdzie regularnie zbieramy wszystkie najciekawsze i najistotniejsze informacje na temat tej produkcji. Warto także zapoznać się z materiałem przygotowanym przez kolegów z ekipy tvgry.pl, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił, w którym testują oni build gry sprzed kilkunastu milionów dolarów.