Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warhammer 40,000: Sanctus Reach (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Sanctus Reach (PC)

Warhammer 40,000: Sanctus Reach PC

Przygotowana przez debiutujące szkockie studio Straylight Entertainment turowa gra strategiczna osadzona w popularnym uniwersum Warhammera 40K. W grze przenosimy się do 41 tysiąclecia, nękanego nieustannym konfliktem między rywalizującymi ze sobą rasami.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000 | elementy RPG

Warhammer 40,000: Sanctus Reach Premiera PC

19stycznia2017

Steam

19stycznia2017

producent: Straylight Entertainment wydawca: Matrix Games/Slitherine

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warhammer 40,000: Sanctus Reach to strategia turowa przeznaczona na platformę PC, a zarazem debiutancki projekt Strayllight Entertainment. Gra została wydana we współpracy z firmą Slitherine, znaną z publikacji wielu tytułów z tego gatunku.

Fabuła

Jak w niemal wszystkich grach osadzonych w uniwersum popularnej gry bitewnej firmy Games Workshop, w Sanctus Reach na PC przenosimy się do 41. tysiąclecia, nękanego nieustannym konfliktem pomiędzy wieloma rasami. W kampanii pokierujemy jednym z wielu zakonów Kosmicznych Marines – Space Wolves – i spróbujemy przeciwstawić się niszczącej inwazji orków, którzy zebrali się na wielkie Waaagh! wodza Grukk Face-Rippa. Siły zielonoskórych zdołały podbić niemal wszystkie planety tytułowego układu gwiezdnego, a ostatnią linią obrony Imperium Ludzkości jest planeta Alaric Prime; tam też rozpoczynamy pierwszą misję kampanii.

Mechnika

Warhammer 40,000: Sanctus Reach oferuje dwie kampanie dla jednego gracza, łącznie składające się z około 50 misji i potyczek. We wszystkich kierujemy wojskami Kosmicznych Wilków, przy czym do wyboru mamy 30 zróżnicowanych jednostek, zarówno podstawowych, w rodzaju oddziałów Kosmicznych Marines czy czołgu Predator, jak i unikalnych – legendarnych członków zakonu, w tym samego mistrza Space Wolves, Logana Grimnara. Nie zapomniano o możliwości stoczenia bardziej niezobowiązujących potyczek, czy to przeciwko armii sterowanej przez sztuczną inteligencję, czy też w starciu z innymi graczami w trybie PBEM+ (Play By E-Mail+); w nich można pokierować siłami orków, również złożonymi z 30 jednostek, wliczając w to potężnego Gorkonauta.

Walki w grze, rzecz jasna, rozgrywają się w systemie turowym, aczkolwiek rozgrywka jest szybsza niż u innych reprezentantów gatunku. Sporą rolę odgrywają manewry taktyczne (na przykład flankowanie), a także rodzaj oraz ukształtowanie terenu. Dochodzi do tego awansowanie jednostek na wyższy poziom, zarówno w ramach kolejnych misji kampanii, jak w trakcie pojedynczych potyczek.

Kwestie techniczne

Sanctus Reach na platformie PC wykorzystuje Archon, autorski silnik firmy Slitherine. Twórcy obiecali trójwymiarowe, bogate w szczegóły modele jednostek, jak również przepiękne i zróżnicowane środowiska na mapach. Ponadto wraz z grą otrzymujemy generator pozwalający na tworzenie własnych plansz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Sanctus Reach: Odpowiednia dla każdego wieku.

Warhammer 40,000: Sanctus Reach Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10