Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2017, 14:55

autor: Draug

Wieści ze świata (Pine, Warhammer 40,000: Sanctus Reach, Blackbird Interactive) 5/1/2017

Dziś piszemy o zapowiedzi Pine (przygodowej gry akcji w otwartym świecie, która pokazuje alternatywną wizję ewolucji na Ziemi), nowym zwiastunie Warhammer 40,000: Sanctus Reach i o potencjalnym nowym projekcie studia Blackbird Interactive, czyli twórców Homeworld: Deserts of Kharak. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pine – przygodowa gra akcji o ewolucji

Niezależne studio Twirlbound pracuje nad Pine – przygodową grą akcji TPP osadzoną w otwartym świecie, który stanowi alternatywną wersję naszej rzeczywistości. W uniwersum tego tytułu ludzie nie stali się dominującym gatunkiem na Ziemi, a inne zwierzęta również wyewoluowały, dorabiając się wyprostowanej postawy, własnej kultury, języka etc. Najbardziej innowacyjnym elementem gry ma być dostosowywanie się środowiska do naszych poczynań – agresywni gracze będą ponoć spotykali na swojej drodze więcej ras wyznających kult brutalnej siły, podczas gdy użytkownicy stawiający na zwinność natkną się na liczniejszą populację podobnych im, „energicznych” stworzeń.

Jeśli zainteresował Was ten projekt, śledźcie jego stronę internetową w nadchodzących tygodniach. W marcu ma rozpocząć się zbiórka pieniędzy na rozwój Pine w serwisie Kickstarter, poprzedzona lutowym głosowaniem na ten tytuł w programie Steam Greenlight. Zapewne przy tych okazjach poznamy więcej informacji o grze, w tym docelowe platformy sprzętowe (jeśli twórcy myślą o czymś jeszcze poza PC) i przybliżony termin premiery. Obecnie dodatkowe szczegóły można wyczytać też z opisu gry na stronie Square Enix Collective (gdzie również trwa jeszcze głosowanie).

Warhammer 40,000: Sanctus Reach na nowym zwiastunie

Studio Straylight Entertainment i firma Slitherine wypuściły nowy zwiastun (widoczny poniżej) strategii turowej Warhammer 40,000: Sanctus Reach, której premiera ma nastąpić za dwa tygodnie, 19 stycznia (tylko na PC). Trailer przedstawia założenia fabularne produkcji, a także prezentuje rozgrywkę w ogólnym zarysie.

Twórcy Homeworld: Deserts of Kharak robią nową grę?

Znane z udanego ubiegłorocznego RTS-a Homeworld: Deserts of Kharak studio Blackbird Interactive opublikowało kilka grafik (widocznych poniżej), które sugerują, że deweloper rozpoczął prace nad kolejną grą. Wnioskując po projekcie statku widocznego na obrazkach, można spekulować, że będzie to jeszcze jedna pozycja osadzona w uniwersum serii Homeworld – ale to tylko luźne przypuszczenia.

Wieści ze świata (Pine, Warhammer 40,000: Sanctus Reach, Blackbird Interactive) 5/1/2017 - ilustracja #2
Wieści ze świata (Pine, Warhammer 40,000: Sanctus Reach, Blackbird Interactive) 5/1/2017 - ilustracja #3

 

Wieści ze świata (Pine, Warhammer 40,000: Sanctus Reach, Blackbird Interactive) 5/1/2017 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: