Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2016, 14:09

autor: Draug

Wieści ze świata (Dishonored 2, Planet Coaster, Spider-Man, Lara Croft GO, WH40k: Sanctus Reach) 1/12/2016

Dziś piszemy o patchach 1.3 do Dishonored 2 (beta na PC) i 1.0.2 do Planet Coaster, nieobecności Spider-Mana od Insomniac Games na imprezach The Game Awards i PlayStation Experience, możliwym wydaniu gry Lara Croft GO na PS4 i PS Vita oraz o dacie premiery Warhammer 40,000: Sanctus Reach. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dishonored 2 – wersja beta patcha 1.3 dostępna na PC

Studio Arkane wypuściło na Steamie wersję beta patcha 1.3 do Dishonored 2. Twórcy kontynuują zwiększanie wydajności gry, a także ulepszanie sterowania myszką i dostosowywanie opcji konfiguracji (np. w najnowszej łatce umożliwiono wyłączenie motion blur – rozmycia w ruchu). Wyeliminowano też szereg błędów związanych z używaniem więcej niż jednego monitora i nie tylko. Pełną listę zmian i instrukcję brania udziału w beta-testach aktualizacji na Steamie znajdziecie tutaj.

Planet Coaster – patch 1.0.2 i zapowiedź zimowej aktualizacji

Studio Frontier Developments wypuściło drugi popremierowy patch do Planet Coaster, oznaczony numerem 1.0.2. Łatka poprawia stabilność gry i eliminuje kilka mankamentów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Jednocześnie deweloper zapowiedział na 15 grudnia udostępnienie dużej zimowej aktualizacji (Winter updade). Na razie wiemy o niej tylko tyle, że wprowadzi sporo tematycznej zawartości dla „graczy każdego typu”, a także doda nowy typ karuzeli – Collider.

Wieści ze świata (Dishonored 2, Planet Coaster, Spider-Man, Lara Croft GO, WH40k: Sanctus Reach) 1/12/2016 - ilustracja #2

Spider-Man od Insomniac Games nieobecny na TGA i PSX

Studio Insomniac Games przedstawiło swoje plany na najbliższe dni, uprzedzając pytania fanów wypatrujących nowych materiałów z jego najbardziej wyczekiwanego obecnie dzieła. Deweloper poinformował, że nowa gra o Spider-Manie nie zostanie pokazana ani na gali The Game Awards (dziś w nocy), ani podczas PlayStation Experience (w weekend). Na świeże filmy czy informacje związane z tym projektem – zapowiedzianym jako tytuł ekskluzywny na PS4 podczas E3 2016 – przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Lara Croft GO zmierza na konsole PS4 i PS Vita?

Wygląda na to, że na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita zmierza Lara Croft GO – gra przygodowo-logiczna z tytułową panią archeolog w roli głównej, wydana pierwotnie w ubiegłym roku na smartfony, tablety i pecety. Źródłem tych rewelacji jest społecznościowy portal dla graczy Exophase.com, w którego bazie danych pojawił się wykaz trofeów dla rzeczonego tytułu. Być może firma Square Enix potwierdzi ten przeciek już w najbliższy weekend, podczas imprezy PlayStation Experience.

Warhammer 40,000: Sanctus Reach – premiera 19 stycznia

Firma Slitherine i studio Straylight Entertainment podały datę premiery Warhammer 40,000: Sanctus Reach – gra zadebiutuje 19 stycznia przyszłego roku. Przypomnijmy, że będzie to strategia turowa, w której przyjdzie nam stoczyć wojnę o tytułowy system słoneczny Sanctus Reach, kierując kosmicznymi marines lub orkami. Przy sierpniowej zapowiedzi tej pozycji mówiono o debiucie w listopadzie, ale jak widać, niezbędne okazało się jego przesunięcie.

Wieści ze świata (Dishonored 2, Planet Coaster, Spider-Man, Lara Croft GO, WH40k: Sanctus Reach) 1/12/2016 - ilustracja #5

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: