Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka The Wild Eight (PC)

The Wild Eight

Izometryczna gra survivalowa, w której podstawą jest rozgrywka kooperacyjna dla maksymalnie ośmiu graczy. The Wild Eight opowiada historię ośmiu osób, które ocalały z katastrofy samolotu na mroźnej Alasce.

Akcji | widok izometryczny | survival | multiplayer | indie | kooperacja | crafting

Okładka The Wild Eight (PC)

data premiery gry:

3paź2019

PC

2021

XONE PS4

The Wild Eight to zrealizowana w perspektywie izometrycznej gra survivalowa, kładąca - zgodnie z tytułem - szczególny nacisk na kooperacyjną rozgrywkę maksymalnie ośmiu graczy. Tytuł jest debiutancką produkcją rosyjskiego studia 8 Points.

Fabuła

The Wild Eight opowiada historię ośmiu niezwiązanych ze sobą osób, których życie ulega pewnego dnia całkowitej odmianie. Stanowią oni bowiem grupę szczęśliwych ocalałych z tajemniczej katastrofy samolotu, która trafia do skutych śniegiem i lodem, bezkresnych lasów Alaski. Jak łatwo się domyśleć, gracze wcielają się w rolę jednego z tych „wybrańców”, a ich zadaniem jest połączyć siły z innymi uczestnikami zabawy, aby przetrwać i odnaleźć drogę powrotną do domu.

Mechanika

Mechaniki rozgrywki w grze The Wild Eight czerpie z dokonań niezwykle popularnego gatunku sandboksowych symulatorów przetrwania, w której kontrolowane przez graczy postaci trafiają w nieprzyjazne im środowisko, a ich głównym zadaniem jest ocaleć. W grze studia 8 Points nie zabrakło więc takich elementów, jak esploracja i odkrywanie kolejnych tajemnic otoczenia, rozbudowany system rzemiosła i rozwoju postaci oraz walka ze zmutowanymi zwierzętami i innymi niebezpieczeństwami, czyhającymi na graczy w północnoamerykańskiej tundrze. Wykorzystując znalezione podczas zabawy surowce musimy też zbudować schronienie dla całej grupy i wytworzyć całą masę przydatnych narzędzi, ułatwiających przetrwanie w środowisku, w którym niełatwo o pożywienie, a nocą temperatura spada do krytycznych dla ludzkiego organizmu poziomów.

Największą innowacją, jaką niesie ze sobą The Wild Eight jest nacisk, jaki położony został na współpracę w grupie. W każdej rozgrywce wziąć może udział maksymalnie osiem osób, z których każda – w zależności od preferencji kontrolującego ją gracza – odznaczać się może zupełnie innym typem osobowości i moralności. W toku rozgrywki nigdy nie wiemy więc czy jeden z naszych kompanów w sytuacji kryzysowej nie okaże się pozbawionym uczuć samolubem, który nie zamierza nadstawiać karku za grupę i bez wahania poświęci innego gracza dla własnych korzyści.

Kwestie techniczne

The Wild Eight odznacza się dość charakterystyczną, nieco kreskówkową i mocno przerysowaną oprawą wizualną. Mimo oryginalnego stylu graficznego, twórcom udało się jednak w niezwykle sugestywny sposób odtworzyć klimat, panujący na skutych mrozem i niedostępnych dla przeciętnego człowieka terenach Alaski. Trudno się jednak temu dziwić zważywszy na fakt, że członkowie studia pochodzą ze wschodniej części Syberii – czyli jednego z najzimniejszych i najdziwniejszych miejsc na świecie, gdzie jak sami mówią „na śniadanie zjada się niedźwiedzia, na lunch tworzy gry wideo, zaś na obiad rozpala ognisko – gdyż energia elektryczna jest w tym rejonie świata zbyt droga”…

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Wild Eight

Wymagania wiekowe The Wild Eight

16+

Wymagania sprzętowe The Wild Eight

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

Nadpłynęła konkurencja dla World of Warships – Sieciowe Wieści (10/02/2017)
Nadpłynęła konkurencja dla World of Warships – Sieciowe Wieści (10/02/2017)

wiadomość9 lutego 2017

W tym tygodniu piszemy m.in. o GunFleet, czyli konkurencji dla World of Warships, nowej postaci w Heroes of the Storm (Lucio z Overwatcha), a także testach nadchodzącego patcha do World of Tanks.

Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób
Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób

wiadomość11 lutego 2016

Jesienią tego roku na PC oraz Xboksa One trafi gra The Wild Eight - survival od niezależnego studia 8 Points, w którym kluczowym elementem będzie współpraca pomiędzy maksymalnie ośmioma graczami. Twórcy udostępnili pierwsze screenshoty oraz zwiastun.

PC
XONE
PS4