Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 13:19

autor: MiqT

Nadpłynęła konkurencja dla World of Warships – Sieciowe Wieści (10/02/2017)

W tym tygodniu piszemy m.in. o GunFleet, czyli konkurencji dla World of Warships, nowej postaci w Heroes of the Storm (Lucio z Overwatcha), a także testach nadchodzącego patcha do World of Tanks.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o arcade'owej grze o okrętach podwodnych GunFleet, nowej postaci w Heroes Of The Storm, kolejnej frakcji w Gwincie oraz testach publicznych nowego patcha w World of Tanks. Zapraszamy!

GunFleet – konkurencja dla World of Warships?

Na Steamie, w dziale Early Access, pojawiła się nowa produkcja – GunFleet. Tytuł ten, stworzony przez Areo Gaming, jest sieciową strzelanką oraz symulatorem łodzi podwodnych i okrętów w jednym. Autorzy gry, oraz jej fani, ogłosili GunFleet oficjalną konkurencją dla World of Warships. Co oferuje nowa produkcja?

Przede wszystkim dostęp do około 40 jednostek pływających różnych nacji (Rosja, Niemcy, Japonia itd.), które brały udział w obu wojnach światowych. Do tego szybkie i dynamiczne mecze 6 na 6 oraz przyjemną dla oka grafikę.

W tytuł od Areo Gaming można zagrać na platformie Steam za darmo.

Playerunkown’s Battlegrounds w zamkniętej becie

Niedawno pisaliśmy w Sieciowych Wieściach, że Playerunkown’s Battlegrounds, survivalowe MMO od studia Bluehole, wchodzi w fazę zamkniętej bety. Oficjalny termin tego wydarzenia to 24 lutego. Gracze będą mogli przez cztery kolejne weekendy (od piątku do niedzieli) testować grę i zgłaszać ewentualne uwagi.

Wersja beta ma dodać wiele usprawnień – od ulepszonego interfejsu gracza, poprzez poprawione oświetlenie, aż po możliwość destrukcji niektórych elementów otoczenia, jak drzwi czy ogrodzenia.

Jednocześnie autorzy zapowiadają, że po zakończeniu zamkniętej bety, gra trafi na Steam w wersji Early Access. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Playerunkown’s Battlegrounds zawita na platformę Valve już pod koniec marca.

Ośmiu rozbitków na Alasce

The Wild Eight, zrealizowana w perspektywie izometrycznej gra survivalowa ze stajni 8 Points, zawitała na platformę Steam 8 lutego (oczywiście, jako Wczesny Dostęp). Tytuł wyceniono na ok. 20 dolarów (ok. 80 zł).

Sam tytuł to survival, w którym wcielamy się w jednego z ośmiu ocalałych pasażerów katastrofy samolotu, starających się przetrwać w nieprzyjaznych i mroźnych lasach Alaski.

Gra kładzie bardzo duży nacisk na współpracę między graczami, gdyż to właśnie żywi ludzie mają kierować poczynaniami pozostałych siedmiu członków drużyny. Sprawia to, że w sytuacji kryzysowej każdy może zachować się inaczej, dzięki czemu gra zyskuje pewną nieprzewidywalność w swojej rozgrywce.

Tytuł można zakupić tutaj.

Nowa postać w Heroes Of The Storm

Znany z Overwatch Lucio pojawi się w Heroes Of The Storm. Nowa postać będzie pełniła oczywiście rolę jednostki wsparcia, zaś wszystkie moce Lucia z blizzardowej strzelanki zostaną przeniesione do MOB-y tego studia.

Skoro już jesteśmy przy temacie „Bohaterów Burzy”, warto wspomnieć o nadciągającym wydarzeniu, w którym gracze będą mogli zdobyć kilka fantów, a które wiąże się z kolejnym „crossem” gier Blizzarda.

Od 14 lutego do 14 marca na uczestników gry będzie czekać specjalne zadanie, które ma polegać na rozegraniu 15 meczów w kooperacji ze znajomym, używając przy tym postaci z World of Warcraft. W nagrodę gracze otrzymają trzy prezenty:

  1. World of Warcraft: wierzchowiec – Pierwotna Ognista Szablobestia (Primal Flamesaber)
  2. Heroes of the Storm: stymulator na 10 dni
  3. Heroes of the Storm: wierzchowiec – Płonący Koń Sędziego

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Znamy tytuł nowego dodatku do Hearthstone’a

Un'Goro to oczywiście dinozaury!
Un'Goro to oczywiście dinozaury!

Lani Minella, jedna z aktorek głosowych w Hearthstone: Heroes of Warcraft niechcący zdradziła tytuł nowego dodatku do tej karcianki. Dokonała tego wymieniając nadchodzące DLC w swoich osiągnięciach na stronie zrzeszającej artystów dubbingowych.

Tak więc dodatek ma być zatytułowany Lost Secrets of Un'Goro – nazwa nawiązuje oczywiście do mitycznej, prehistorycznej krainy z World of Warcraft.

Ruszył test publiczny 9.17.1 w World of Tanks

Od kilku dni gracze mogą ściągnąć i zalogować się do testu publicznego nowego patcha do World of Tanks. Najbliższa łatka będzie nosiła numer 9.17.1, i to właśnie jej zawartość sprawdzić mogą czołgiści. A co wniesie aktualizacja?

Przede wszystkim spore zmiany pojawią się w drzewkach czołgów. Największa – w gałęziach niemieckich, gdzie dorzucono 3 nowe pojazdy. Dwa czołgi prowadzące do Mausa – VK 100.01 (P) (poziom VIII) oraz Mäuschen (poziom IX) oraz nowy poziom X, czyli Pz.Kpfw. VII.

Prócz tego WG dokonało kilku mniejszych zmian w drzewkach Japonii i USA. Czołgi azjatyckie (maszyny ciężkie tieru IX oraz X) zyskały nowe działa 15 cm oraz dużo skuteczniejszy pancerz. Jeżeli chodzi o drzewko amerykańskie, to tutaj zwiększono prędkość najwolniejszych pojazdów w grze – niszczycieli czołgów T28, T28 Prototype i T95.

Dodatkowo w grze zrebalansowano kilka innych pojazdów (T110E5 czy Grille 15), usprawniono dziennik uszkodzeń, ulepszono porównywarkę pojazdów oraz dokonano kilku zmian w trybie Twierdzy.

Pełna lista zmian dostępna pod tym, tym i tym linkiem. Natomiast serwer testowy można ściągnąć stąd.