Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 13:15

autor: Draug

GreedFall – nowe RPG studia Spiders zabierze nas do umagicznionej ery kolonializmu

Studio Spiders i firma Focus Home Interactive zapowiedziały kolejną grę RPG (akcji). W GreedFall trafimy do świata inspirowanego XVII-wiecznym kolonializmem. Weźmiemy udział w konflikcie o pewną wyspę, który toczy się między władającymi magią autochtonami a zaawansowanymi morskimi cywilizacjami.

GreedFall w skrócie:
  1. Producent: Spiders
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG (akcji)
  4. Platformy: PC, PS4, XOne
  5. Premiera: 2018 r.

Pół roku po premierze swojego ostatniego dzieła – umiarkowanie udanego The Technomancerastudio Spiders zapowiada kolejną grę RPG (akcji), tym razem z zupełnie innej parafii. W GreedFall trafimy na wyspę, której mieszkańcy żyli w pokoju z naturą (i magią) do momentu, aż ich skrawkiem ziemi zainteresowały się różne zaawansowane kolonialne potęgi… Przynajmniej na tyle zaawansowane, na ile może być o tym mowa w realiach mocno stylizowanych na XVII wiek. Jednak historyczne prawidła, wyrażające się dość silnie w orężu, modzie czy nawet samej kolorystyce („barokowej”) świata przedstawionego, zostaną ubarwione istnieniem wspomnianych sztuk magicznych i potworów.

Jeśli chodzi o model rozgrywki, twórcy nie podali szczegółów, ale można oczekiwać czegoś podobnego do tego, co Spiders serwuje od lat – gry z widokiem trzecioosobowym, kładącej spory nacisk na dynamiczną akcję, w której prym wiedzie broń biała, a pistolety i karabiny czy magia pełnią tylko funkcję pomocniczą. Mimo to nie powinno zabraknąć całkiem rozbudowanych dialogów i opcji skradania się – oraz możliwości korzystania z tych narzędzi do rozwiązywania problemów na różne sposoby, nieograniczające się do zasieczenia wszystkich przeciwności losu.

Wyspa, magia i broń palna, kolonialny klimat – wypisz wymaluj Risen. Tylko stylistyka zupełnie inna… - GreedFall – nowe RPG studia Spiders zabierze nas do umagicznionej ery kolonializmu - wiadomość - 2017-02-09
Wyspa, magia i broń palna, kolonialny klimat – wypisz wymaluj Risen. Tylko stylistyka zupełnie inna…

O fabule na razie nie jest nam wiadome nic konkretnego, z kolei bohater został jak dotąd scharakteryzowany jedynie jako osoba wywodząca się z kręgu przybyszów. Wiemy natomiast, że – jak to zwykle bywa w grach tego typu – gracz trafi w sam środek konfliktu między autochtonami a morskimi potęgami i dostanie wolną rękę (mniej lub bardziej) w wyborze strony, za którą chce się opowiedzieć.

GreedFall powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na możliwość zagrania w nowe dzieło Spiders jeszcze sobie poczekamy – premierę wyznaczono na niesprecyzowany bliżej okres 2018 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GreedFall
  2. Oficjalna strona internetowa studia Spiders

GreedFall – nowe RPG studia Spiders zabierze nas do umagicznionej ery kolonializmu - ilustracja #3