Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 15:45

autor: Góral

CD Projekt wyceniany na 6 mld złotych, czyli więcej niż Capcom

Firma CD Projekt, której raczej nie trzeba przedstawiać polskim graczom, jest obecnie wyceniana na giełdzie na 6 miliardów złotych. Oznacza to, że rodzimy gigant jest wart więcej niż słynny Capcom. Sukces CDP w sporej mierze napędza Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Jak czytamy w serwisie Forbes, wartość firmy CD Projekt przekroczyła wczoraj 6 miliardów złotych. Oznacza to, że polski producent gier wideo oraz właściciel platformy cyfrowej dystrybucji GOG.com, jest obecnie więcej warty niż… Capcom. Japoński gigant, który ostatnio wypuścił bardzo dobre Resident Evil VII: Biohazard, wyceniany jest na 150 miliardów jenów, a więc około 5,3 miliarda złotych. Spółka pokonała nawet gigantów rodzimego rynku energetycznego – Energę i Tauron. Skąd tak dobre rezultaty CD Projektu na giełdzie? Chodzi o świetlaną przyszłość, jaka maluje się przed firmą, w tym zbliżającą się wielkimi krokami otwartą betę karcianki Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Jak twierdzi Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ:

„To, co napędza obecne wzrosty ceny akcji, to bardzo dobre perspektywy, jakie ma przed sobą spółka. Mamy przed sobą zbliżającą się premierę otwartej, czyli dostępnej dla wszystkich, wersji beta gry Gwint. Jeśli CD Projekt jest już gotowy do przejścia z fazy zamkniętej do otwartej, może to oznaczać, że gra bardzo dobrze przyjęła się wśród graczy, a monetyzacja jest na zadowalającym poziomie. To dobrze rokuje na przyszłość i zapewne częściowo odpowiada za ostatnie wzrosty na giełdzie.”

Gwint: Wiedźmińska gra karciana może się okazać kolejnym dużym sukcesem firmy CD Projekt. - CD Projekt wyceniany na 6 mld złotych, czyli więcej niż Capcom - wiadomość - 2017-02-09
Gwint: Wiedźmińska gra karciana może się okazać kolejnym dużym sukcesem firmy CD Projekt.

Ponadto stwierdził on, że czwarty kwartał roku podatkowego 2016 może się okazać niemal tak udany jak ten sam okres z 2015 roku, kiedy to Wiedźmin 3: Dziki Gon był na topie. Wydaje się bowiem, że popularność produkcji cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, zapewne ze względu na premierę Edycji Gry Roku w sierpniu 2016 roku.

Poza tym studio CD Projekt RED pracuje obecnie nad wyczekiwanym Cyberpunkiem 2077, ale w tym przypadku to jeszcze dość odległy projekt.