Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 12:51

Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób

Jesienią tego roku na PC oraz Xboksa One trafi gra The Wild Eight - survival od niezależnego studia 8 Points, w którym kluczowym elementem będzie współpraca pomiędzy maksymalnie ośmioma graczami. Twórcy udostępnili pierwsze screenshoty oraz zwiastun.

Niech Was nie zwiedzie przerysowana oprawa wizualna – The Wild Eight ma być naprawdę wymagającą produkcją. - Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - wiadomość - 2016-02-11
Niech Was nie zwiedzie przerysowana oprawa wizualna – The Wild Eight ma być naprawdę wymagającą produkcją.

Gier survivalowych ci u nas dostatek, ale i tę przyjmiemy – studio 8 Points zapowiedziało niedawno The Wild Eight, produkcję polegającą na zmaganiu się z nieprzyjazną naturą. To, co wyróżnia ten tytuł, to nacisk położony na działanie w grupie – jak wskazuje sama nazwa, będziemy mogli się bawić wspólnie z siedmioma innymi graczami. Gra trafi na PC oraz Xboksa One jesienią tego roku. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze screenshoty oraz zwiastun.

O The Wild Eight na razie wiadomo dość niewiele. Wcielimy się w jedną z osób, które ocalały po tajemniczej katastrofie lotniczej i muszą przetrwać w mroźnych lasach Alaski. Oprócz elementu survivalowego znajdzie się też miejsce na odkrywanie tajemnic niegościnnych terenów, w jakie trafiliśmy. Na oficjalnej stronie internetowej twórcy wspominają, że napotkamy opuszczone budynki i zmutowane zwierzęta. Poza tym klasycznie będziemy musieli budować schronienie, dbać o to, by nie umrzeć z głodu ani nie zamarznąć, i zajmować się rzemiosłem. Te dobrze znane mechaniki rozgrywki mogą jednak zostać poważnie urozmaicone poprzez kooperację z innymi graczami: wyobraźcie sobie chociażby trafienie do jednej grupy z kimś, kto dba tylko o swoją postać i nie ma zamiaru nadstawiać za nas karku… albo, co gorsza, przyciśnięty do muru nie zawaha się przed poświęceniem jednego z towarzyszy. Z „drużynowym” survivalem eksperymentowało już studio Klei Entertainment przy okazji Don't Starve Together, tam jednak z góry wiedzieliśmy, czy inne postaci mogą nas atakować, czy też nie. A z tego, co na razie wiemy o The Wild Eight, wygląda na to, że psychopatyczne skłonności naszych kompanów będą się mogły ujawnić bez żadnego ostrzeżenia. Może być ciekawie!

Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - ilustracja #2
Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - ilustracja #3
Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - ilustracja #4
Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - ilustracja #5
Zapowiedziano The Wild Eight - survival w kooperacji dla ośmiu osób - ilustracja #6
  1. Oficjalna strona internetowa gry The Wild Eight