Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Don't Starve Together (PC)
OkładkaDon't Starve Together (PC)

Don't Starve Together

Opracowane przez autorów pierwowzoru ze studia Klei Entertainment, samodzielne rozszerzenie do ciepło przyjętego survivalowego sandboksa Don’t Starve z 2013 roku.

To jest dodatek do gry Don't Starve.

Akcji | fantasy | sandbox | survival | indie | kooperacja | crafting

Don't Starve Together Premiera

21kwi2016

PC

13wrz2016

PS4

13wrz2017

XONE

12kwi2022

Switch

Gry podobne do Don't Starve Together

Don't Starve

How to Survive

Curse of the Deadwood

Don’t Starve Together to samodzielne rozszerzenie do ciepło przyjętego survivalowego sandboksa Don’t Starve osadzonego w świecie fantasy. Autorami obu produkcji są ludzie z niezależnego kanadyjskiego studia Klei Entertainment. Głównym założeniem Don’t Starve Together jest przeniesienie sprawdzonych zasad na grunt kooperacyjnej rozgrywki wieloosobowej. Poza wprowadzeniem multiplayera, tytuł oferuje zawartość z dodatku Reign of Giants i nie tylko.

Don’t Starve Together wrzuca nas do dzikiego, niebezpiecznego świata, w którym głównym zadaniem jest przetrwanie najdłużej jak to tylko możliwe. Gracze wcielają się w wybraną przez siebie postać – każda wyróżnia się specyficznym wyglądem, osobowością, mocnymi i słabymi stronami oraz umiejętnościami. Po rozpoczęciu właściwej rozgrywki zajmujemy się tym, do czego przyzwyczaiło nas oryginalne Don’t Starve – budowaniu schronu, zdobywaniu żywności, eksploracji świata gry, walce z rozmaitymi stworami oraz dbaniu o zdrowie psychiczne bohatera. Powraca również rozbudowany system craftingu, umożliwiający tworzenie przydatnych przedmiotów ze znalezionych obiektów. Don’t Starve Together zostało uzupełnione o zawartość wydanego wcześniej dodatku Reign of Giants, a więc możemy liczyć na urozmaicone środowisko w postaci większej liczby dostępnych biomów, nowych potężnych przeciwników oraz pełny cykl roczny (pory roku odpowiednio wpływają na szanse przetrwania).

Do tego wszystkiego dochodzi interakcja z innymi graczami, którzy mogą okazać się nieocenioną pomocą w świecie pełnym zagrożeń. Don’t Starve Together umożliwia założenie prywatnej gry, do której dołączą wyłącznie zaproszeni przez nas znajomi. Można również spróbować swoich szans z zupełnie obcymi graczami.

Podobnie jak oryginał, Don’t Starve Together posiada charakterystyczną rysunkową grafikę 2D, z akcją ukazaną z góry. Pomimo poważnej tematyki, gra okraszona jest dawką specyficznego humoru, pasującego do komiksowej stylistyki.

Ostatnia modyfikacja 5 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Don't Starve Together cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Don't Starve Together

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Don't Starve Together Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
XONE
Switch