Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Deadwood: The Forgotten Curse (PS4)
OkładkaDeadwood: The Forgotten Curse (PS4)

Deadwood: The Forgotten Curse

Przygodowa gra akcji z elementami survivalowymi, opracowana przez studio Steamroller. Gracze przejmują kontrolę nad Lathem – drewnianym chłopcem, któremu towarzyszy kamienny olbrzym Roguard.

Akcji | fantasy | survival | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deadwood: The Forgotten Curse Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Gry podobne do Deadwood: The Forgotten Curse

Don't Starve

Demons Age

Death Road to Canada

Deadwood: The Forgotten Curse to przygodowa gra akcji wzbogacona elementami survivalowymi. Opracowało ją studio Steamroller.

Fabuła

W kampanii wcielamy się w żyjącego w lesie drewnianego chłopca imieniem Lathe, będącego utalentowanym wynalazcą. W przygodach towarzyszy mu kamienny olbrzym znany jako Roguard. Na barki tego duetu spada obowiązek odparcia inwazji drewnianych zombiaków. Jednocześnie muszą dopilnować, aby klątwa, która doprowadziła do narodzin tych potworów, nie rozprzestrzeniła się na całą krainę Knottington. Podczas przygód bohaterowie szybko odkrywają, że przyczyną całego tego zła jest magiczne drzewo Deodar, na którym rosną zatrute owoce. Kilka stuleci wcześniej grupa czterech kamiennych istot zapieczętowała moc tej rośliny, ale niedawno ktoś ukradł jedno z plugawych nasion i tragedia rozpoczęła się na nowo.

Rozgrywka

Za dnia Roguard dba o nasze bezpieczeństwo. To zapewnia nam swobodę eksplorowania świata, gromadzenia surowców oraz wypełniania zadań popychających naprzód główny wątek fabularny. Wraz z zapadnięciem nocy kamienny olbrzym pogrąża się we śnie, a gracz zmuszony zostaje do walki o przetrwanie i przy okazji musi także obronić swojego towarzysza.

Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Walka jest czysto zręcznościowa i wykorzystujemy w niej uzbrojenie skonstruowane samodzielnie za pomocą systemu craftingu. Nie zabrakło także opcji budowania struktur obronnych i pułapek. W trakcie starć gracz może polegać głównie na broni palnej i potyczki przypominają oldskulowe strzelanki.

Świat ma otwartą strukturę i nic nie ogranicza swobody eksploracji, choć na początku wiele regionów może okazać się zbyt niebezpiecznych dla niedoświadczonego gracza. Jednocześnie poza typowo sandboksową rozgrywką pojawiają się także liczne rozbudowane misje fabularne, których wypełnianie przybliża nas do zrealizowania głównego celu kampanii lub uzupełnia naszą wiedzę na temat świata oraz zamieszkujących go istot.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Deadwood: The Forgotten Curse: 12+

PC
PS4
XONE