Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4
Okładka Ray's The Dead (PC)

Ray's The Dead

Ray's The Dead humorystyczna gra strategiczna, w której wcielamy się we właśnie powstałe z grobu zombie.

Strategiczne | RTS | zombie | widok izometryczny | humorystyczne | crowdfunding | indie

Okładka Ray's The Dead (PC)

data premiery gry:

kwi2020

PC PS4

Ray's The Dead jest grą zręcznościowo-logiczną, w której możemy przekonać się jak „żyje” się pod postacią rozkładającego się nieumarłego. Producentem tytułu jest niezależne studio deweloperskie Ragtag, które w 2011 roku założyło kilku weteranów branży, pracujących wcześniej w Activision, Ion Storm oraz Disney Interactive. Tytuł jest trzecią grą w dorobku dewelopera i pierwszą, którą opracowywano z myślą o innych platformach niż urządzenia mobilne.

W trakcie zabawy wcielamy się w właśnie powstałego z grobu nieumarłego, który postanawia dowiedzieć się dlaczego zginął i w niespodziewany sposób powrócił do świata żywych. Cała historia została przedstawiona w sposób humorystyczny. Twórcy umiejscowili akcję w latach 80. i wykorzystali różnego rodzaju motywy oraz nawiązania do kinowych klasyków z tamtego okresu, odtwarzając i parodiując wiele znanych scen. Co ciekawe, fabuła produkcji pozwoli nam również poznać życie bohatera przed przemianą w gnijącego i chodzącego trupa. Dzięki interaktywnym flashbackom przekonamy się jak mu się wiodło kiedy w jego żyłach szumiała jeszcze krew.

Rozgrywkę obserwujemy z rzutu izometrycznego, który zrealizowano w podobny sposób jak w produkcjach takich jak Deathspank czy Don't Starve. W trakcie zabawy kontrolujemy głównego bohatera oraz podążające z nim zombie, które przywołujemy w wyznaczonych miejscach. Nieumarli podwładni występują w wielu rodzajach, których umiejętności przydają się w zależności od sytuacji w jakiej się znajdziemy. Gracze rozwiązują przy ich pomocy zagadki logiczne, a także próbują przekradać się pomiędzy przeciwnikami i różnymi przeszkodami.

Oprawa graficzna tytułu jest kolorowa i komiksowa. Otoczenie i scenografia świata gry zostało w wykonane w 3D, modele postaci to natomiast dwuwymiarowe i animowane sprite'y. Podczas zabawy towarzyszy nam oryginalna ścieżka dźwiękowa, nawiązująca klimatami do horroru i lat 80.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Ray's The Dead

Wymagania wiekowe Ray's The Dead

12+

Wymagania sprzętowe Ray's The Dead

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 256 MB RAM GeForce 8600 GT / Radeon HD 2600 XT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP

Zapowiedziano zombiakową strategię  Ray's The Dead autorstwa twórców Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse
Zapowiedziano zombiakową strategię Ray's The Dead autorstwa twórców Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

wiadomość9 grudnia 2012

Twórcy Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse założyli nowe studio i ogłosili jego pierwszy projekt. Okazała się nim nietypowa strategia Ray's The Dead, w którym obejmiemy dowództwo nad grupą żywych trupów.

PC
PS4