Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4XONEPCiOSANDSwitch
Okładka Mushroom Wars 2 (PS4)
OkładkaMushroom Wars 2 (PS4)

Mushroom Wars 2

Kontynuacja humorystycznej strategii czasu rzeczywistego Mushroom Wars, wydanej w 2009 roku na komputerach osobistych i platformach mobilnych.

Strategiczne | RTS | humorystyczne | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mushroom Wars 2 Premiera

30mar2016

AND

13paź2016

iOS

6paź2017

PC

5lip2018

Switch

2022

XONE PS4

Gry podobne do Mushroom Wars 2

8-bit Armies

Battle Ages

Ray's The Dead

Mushroom Wars 2 to kontynuacja wydanej pierwotnie w 2009 roku strategii czasu rzeczywistego Mushroom Wars, która mimo mocno humorystycznego i nietypowego podejścia do gatunku, spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy – zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach czy konsolach stacjonarnych. Przeznaczona na platformę PC, Switch itd. gra przygotowana została ponownie we współpracy Creat Studio z firmą Zillion Whales.

Mechanika

Akcja gry Mushroom Wars 2 przenosi nas ponownie do znanego z pierwowzoru uniwersum, w którym zaciekłe boje toczą ze sobą cztery frakcje niewielkich stworzeń, żyjących w charakterystycznych grzybopodobnych domach. Gracze wcielają się w generałów jednej z „grzybowych” armii, a ich zadaniem jest jak najszybsze wyeliminowanie konkurencji poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie. Ogólny koncept rozgrywki pozostał tu w zasadzie bez zmian, a do wyboru mamy cztery rasy o nieco odmiennej specyfice, wspierane dodatkowo przez bohaterów o potężnych zdolnościach specjalnych. W trakcie zabawy naszym zadaniem jest rozbudowa wioski o zapewniające bonusy budynki i wieże obronne, sukcesywne powiększanie liczebności naszej armii, ulepszanie broni i przejmowanie struktur przeciwnika, by stopniowo osiągać dominację na mapie. W porównaniu z klasycznymi RTS-ami, większość typowych mechanizmów gatunku została ograniczona do minimum, a zaprojektowane z myślą o zmaganiach e-sportowych potyczki toczą się w niezwykle szybkim tempie i zwykle nie trwają dłużej niż 5-10 minut.

Tryby gry

Wydane na platformie PC, Switch itd. Mushroom Wars 2 oferuje podobny wachlarz trybów rozgrywki co pierwowzór. Dla jednego gracza przygotowano tu cztery kampanie (po jednej dla każdej z ras) lub możliwość rywalizacji w trybie potyczki z maksymalnie trzema komputerowymi przeciwnikami. Rdzeniem gry pozostały jednak dynamiczne, wieloosobowe pojedynki PvP pomiędzy graczami. Oprócz klasycznego trybu „każdy na każdego”, w grze przewidziano też możliwość rozgrywek drużynowych dwóch na dwóch zawodników. Całość wzbogacają sieciowe ligi i cotygodniowe wyzwania specjalne.

Kwestie techniczne

Mushroom Wars 2 operuje podobnym, mocno humorystycznym stylem graficznym co pierwowzór, a akcję gry obserwujemy w rzucie izometrycznym. Oprawa wizualna stała się jednak znacznie bardziej szczegółowa i zróżnicowana, przez co produkcja prezentuje się równie dobrze zarówno na niewielkich ekranach urządzeń mobilnych, jak i dużych monitorach czy telewizorach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mushroom Wars 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mushroom Wars 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Quad Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
PS4
iOS
AND
Switch