Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2015, 16:30

Deadwood: The Forgotten Curse - sukces Kickstartera survivalowej przygodowej gry akcji

Studiu Steamroller udało się za pomocą serwisu Kickstarter zgromadzić minimalną kwotę potrzebną do wyprodukowania projektu Deadwood: The Forgotten Curse, czyli przygodowej gry akcji, opowiadającej o wojnie chłopca i kamiennego olbrzyma z inwazją drewnianych zombie.

Długa lista kickstarterowych sukcesów uległa wydłużeniu o kolejną pozycję. Studiu Steamroller udało się przekroczyć minimalny próg 65 tysięcy dolarów ustalony dla projektu Deadwood: The Forgotten Curse, czyli przygodowej gry akcji z elementami survivalowymi. Obecnie licznik na stronie akcji pokazuje już 73 tys. dolarów. Do końca zbiórki pozostało 19 dni, więc kwota ta bez wątpienia sporo jeszcze wzrośnie. Produkcja w pierwszej kolejności ukaże się na pecetach, co powinno nastąpić pod koniec przyszłego roku. W późniejszym terminie wydane zostaną edycje na konsole Xbox One i PlayStation 4. Warto wspomnieć, że autorzy udostępnili grywalne demo, dzięki któremu każdy może sprawdzić w jakim kierunku zmierza ten projekt.

W grze wcielimy się w żyjącego w lesie nastolatka imieniem Lathe, będącego utalentowanym wynalazcą. W przygodach towarzyszyć mu będzie kamienny olbrzym znany jako Roguard. Na barki tego duetu spadnie obowiązek odparcia inwazji drewnianych zombiaków. Jednocześnie będą musieli dopilnować, aby klątwa, która doprowadziła do narodzin tych potworów nie rozprzestrzeniła się na całą krainę Knottington.

Za dnia Roguard zadba o nasze bezpieczeństwo. To zapewni nam swobodę eksplorowania świata, gromadzenia surowców oraz wypełniania zadań popychających naprzód główny wątek fabularny. Wraz z zapadnięciem nocy kamienny olbrzym zapadnie w sen, a gracz zmuszony zostanie do walki o przetrwanie i jednocześnie będzie musiał bronić swojego towarzysza.

Akcja ukazana ma być z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Walka będzie czysto zręcznościowa i wykorzystamy w niej uzbrojenie skonstruowane samodzielnie za pomocą systemu craftingu. Pojawi się także możliwość budowania struktur obronnych i pułapek. W trakcie starć gracz będzie musiał polegać głównie na broni palnej i potyczki mają przypominać oldskulowe strzelanki.

Świat ma mieć otwartą strukturę i nic nie będzie ograniczało swobody eksploracji, choć na początku wiele regionów może okazać się zbyt niebezpieczna dla niedoświadczonego gracza. Jednocześnie poza typowo sandboksową rozgrywką pojawią się także liczne i rozbudowane misje fabularne, których wypełnianie przybliży nas do zrealizowania głównego celu kampanii lub uzupełni naszą wiedzę na temat świata oraz zamieszkujących go istot. Duży nacisk zostanie położony także na rozwijająca się przyjaźń między Lathe i Roguardem

  1. Deadwood: The Forgotten Curse – strona Kickstartera
  2. Deadwood: The Forgotten Curse – wersja demonstracyjna
  3. Deadwood: The Forgotten Curse – oficjalna strona gry