Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2015, 14:22

Nadchodzi remaster Gears of War

W sieci pojawiły się informacje, że trwają prace nad odświeżoną wersję pierwszej odsłony cyklu Gears of War. Remaster zmierza oczywiście na Xboksa One.

Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 2006 roku na konsoli Xbox 360. - Gears of War - remaster już prawie pewny - wiadomość - 2015-04-25
Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 2006 roku na konsoli Xbox 360.

Remastery są obecnie w modzie, więc nikogo nie powinna zdziwić wiadomość, że firma Microsoft ma plany wydania na konsolę Xbox One odświeżonej wersji strzelanki Gears of War. Nie są to jeszcze informacje oficjalne, ale serwisy Polygon i Kotaku uzyskały potwierdzenie z kilku zaufanych źródeł, wiec zapowiedź projektu jest jedynie kwestią czasu. Biorąc pod uwagę jak niewiele czasu pozostało do tegorocznej edycji targów E3 wydaje się prawdopodobne, że gra zostanie ujawniona podczas tej właśnie imprezy.

Informacje na temat projektu są naturalnie wyjątkowo skromne. Wiemy, że ma to być remaster jedynie pierwszej odsłony cyklu, choć nie zdziwilibyśmy się, gdyby w przyszłości podobnej obróbce poddano wszystkie kolejne części serii. Gra zaoferuje oczywiście ulepszoną oprawę graficzną, w tym ostrzejsze tekstury oraz bardziej zaawansowany model oświetlenia. Otrzymamy także wyższą rozdzielczość, a tryb multiplayer ma działać w 60 klatkach na sekundę.

Na razie nie wiemy, kto odpowiada za remastera Gears of War. Część źródeł wymienia studio Black Tusk, któremu Microsoft powierzył rozwijanie marki. Z kolei inne źródła twierdzą, że zadanie odświeżenia tego klasyka przypadło zespołowi Splash Damage, czyli autorom m.in. Quake Wars oraz Brink.

W każdym razie pomysł przypomnienia graczom pierwszej odsłony cyklu wydaje się dobry. Cztery gry z serii sprzedały się łącznie w 22 mln egzemplarzy, ale ostatnia część, czyli Gears of War: Judgment, okazała się pod względem finansowym sporym rozczarowaniem i w ciągu pierwszych pięciu miesięcy ledwo przekroczyła próg 1 mln sztuk. Firma Microsoft, która w zeszłym roku nabyła pełne prawa do całej marki, zapewne chce odświeżyć pamięć fanom i wskrzesić zainteresowanie cyklem przez ujawnieniem pełnoprawnej kontynuacji.

  1. Gears of War – oficjalna strona serii

Gears of War - remaster już prawie pewny - ilustracja #3

Graczom tęskniącym za uniwersum serii warto polecić serię pięciu powieści osadzonych w jej realiach. W jej skład wchodzą Gears of War: Aspho Fields, Gears of War: Jacinto's Remnant, Gears of War: Anvil Gate, Gears of War: Coalition's End oraz Gears of War: The Slab. Wszystkie napisała Karen Traviss i prezentują ona zaskakująco wysoki poziom, stanowiąc godną uwagi lekturę nie tylko dla fanów marki.

W Polsce ukazały się niestety przekłady tylko dwóch pierwsze powieści z cyklu, które wydawnictwo Fabryka Słów opublikowało jako Gears of War: Pola Aspho oraz Gears of War 2: Ostatni z Jacinto.