Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 kwietnia 2015, 12:18

EA Sports UFC – bijatyka MMA trafiła na smartfony i tablety

Firma Electronic Arts wypuściła mobilną odsłonę marki EA Sports UFC. Gra dostępna jest na systemy iOS oraz Android i pozwala pokierować siedemdziesięcioma słynni zawodnikami MMA.

Firma Electronic Arts kontynuuje ekspansję swoich marek na rynek mobilny. Wydawca właśnie wypuścił na smartfony i tablety bijatykę EA Sports UFC.

Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne systemami iOS i Android. Tak jak prawie wszystkie ostatnie gry Electronic Arts, ta również korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Projekt dzieli tytuł z wydaną w zeszłym roku na konsole Xbox One i PlayStation 4 bijatyką. Produkcja ta posłużyła jako fundament pod wydanie mobilne, ale oczywiście autorzy musieli mocno przerobić mechanizmy rozgrywki i stworzyć oprawę graficzną prawie od zera. Zgodnie z nazwą, gra powstała na licencji amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki – Ultimate Fighting Championship. Dzięki temu otrzymujemy okazję pokierowania dobrze znanymi z telewizorów zawodnikami. W sumie do wyboru jest siedemdziesiąt sportowców, walczących w czterech dywizjach. Wśród nich znalazł się m.in. Jon Hones czy Georges St-Pierre.

Gra stara się w miarę realistycznie odtworzyć specyfikę walk MMA i nie znajdziemy tutaj żadnych superciosów, czy technik, które nie istnieją w rzeczywistości. Autorzy wprowadzili także system treningowy, pozwalający rozwijać umiejętności swoich zawodników. Ponadto umożliwiono branie udziału w klasycznych imprezach organizowanych przez UFC.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej. To zdecydowanie jedna z najładniejszych bijatyk dostępnych obecnie na urządzenia mobilne