Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Lost Sea (PC)

Lost Sea

Zręcznościowa gra typu survival z elementami strategii. W wyniku katastrofy lotniczej nad Trójkątem Bermudzkim bohater Lost Sea trafia na tropikalną wyspę.

Zręcznościowe | widok izometryczny | survival | elementy strategiczne

Okładka Lost Sea (PC)

data premiery gry:

29cze2016

XONE

5lip2016

PC PS4

31maj2018

Switch

Lost Sea to survivalowa zręcznościówka wzbogacona silnymi elementami strategicznymi. Produkcję opracowało studio Eastasiasoft, czyli autorzy takich tytułów jak Rainbow Skies czy Rainbow Moon.

W grze wcielamy się w bohatera, którego samolot ulega awarii podczas lotu nad Trójkątem Bermudzkim. Udaje mu się jakoś przeżyć katastrofę i dopłynąć do niewielkiej tropikalnej wysepki. Jego pierwszym priorytetem staje się zagwarantowanie własnego przetrwania, a następnie znalezienie sposobu na powrót do domu. W trakcie przygód napotka innych rozbitków, którzy dołączą do dowodzonej przez niego drużyny. Po pewnym czasie grupie tej uda się skonstruować własny statek, ale wtedy okaże się, że Trójkąta Bermudzkiego nie można opuścić w normalny sposób i zamiast tego trzeba wpierw dotrzeć do tajemniczego portalu zlokalizowanego w centrum archipelagu.

Wysepki generowane są proceduralnie, w sposób, który zapełnia każdą z nich licznymi niebezpiecznymi potworami oraz ciekawymi lokacjami do odkrycia. Podczas zabawy konieczne jest gromadzenie żywności i materiałów, konstruowanie przedmiotów oraz ulepszanie posiadanego statku. Kluczową rolę odgrywa utrzymywanie odpowiedniej równowagi pomiędzy krótkotrwałymi potrzebami kompanów, a długoterminowymi celami. Surowców nigdy nie jest za wiele, co wymusza regularne podejmowanie trudnych decyzji. Pomimo kreskówkowej stylistyki gra potrafi być bezwzględna i błędy często karane są ostateczną śmiercią towarzyszy.

Napotkani rozbitkowie posiadają własne osobowości oraz unikalne umiejętności, co sprawia, że każda śmierć staje dużym problemem, mocno utrudniającym nam osiągnięcie ostatecznego celu. Ponadto wszystkimi potworami i zwierzętami rządzi zaawansowany moduł sztucznej inteligencji, który kształtuje ich reakcje nie tylko w stosunku do bohatera i dowodzonych przez niego ludzi, ale również do wszystkich innych istot zamieszkujących archipelag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Lost Sea

Klasyfikacja PEGI Lost Sea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lost Sea

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8.1/10

Lost Sea - zręcznościowa strategia od autorów Rainbow Moon
Lost Sea - zręcznościowa strategia od autorów Rainbow Moon

wiadomość25 października 2014

Znane z gier Rainbow Moon i Rainbow Skies studio Eastasiasoft zapowiedziało zręcznościową strategię Lost Sea, w której pokierujemy grupą rozbitków próbującą uciec z Trójkąta Bermudzkiego.

PC
PS4
XONE
Switch