Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2014, 11:06

autor: Draug

Don’t Starve – dodatek Together wprowadzi kooperacyjny tryb multiplayer

Studio Klei Entertainment zapowiedziało kolejny dodatek do gry Don’t Starve. Będzie on nosił tytuł Together i wprowadzi kooperacyjny tryb multiplayer dla 4 lub więcej graczy. Rozszerzenie zostanie udostępnione za darmo posiadaczom „podstawki”, a jego premiera nastąpi późnym latem bieżącego roku. W pierwszej kolejności zabawą wieloosobową będą cieszyli się pecetowcy.

Don’t Starve Together w skrócie:
  • Co to jest: darmowy dodatek do Don’t Starve
  • Co dodaje: kooperacyjny tryb multiplayer
  • Platformy sprzętowe: na początek PC (Steam), PS4 ewentualnie potem
  • Termin premiery: późne lato 2014

Tym spośród Was, którzy grali w Don’t Starve, być może postała w głowie myśl, że fajnie byłoby, gdyby dało się walczyć o przetrwanie razem ze znajomymi. Niestety, do tej pory studio Klei Entertainment nie dawało nadziei na ziszczenie się podobnych marzeń, mówiąc, że nie ma zamiaru implementować w grze rozgrywki wieloosobowej. Tymczasem w rzeczywistości deweloper coraz częściej wracał myślami do pomysłu przygotowania multiplayera, aż w końcu zatrudnił nieco więcej osób i zaczął konceptualizować taki tryb. Efekt tych działań uwidocznił się wczoraj, kiedy to twórcy zapowiedzieli Don’t Starve Together – dodatek, który pozwoli kilku osobom w kooperacji zmagać się z groteskowymi zagrożeniami świata gry.

W kupie będzie raźniej... Ale czy to wystarczy, by ujść z życiem ze świata Don’t Starve? - Don’t Starve – dodatek Together wprowadzi kooperacyjny tryb multiplayer - wiadomość - 2014-05-08
W kupie będzie raźniej... Ale czy to wystarczy, by ujść z życiem ze świata Don’t Starve?

Jednak proces nakreślania założeń rozszerzenia nie dobiegł jeszcze końca, toteż Klei Entertainment jeszcze nie jest w stanie podać, jaki kształt dokładnie ono przybierze. Deweloper przewiduje, że DLC zaoferuje zabawę dla 4 graczy (choć w przyszłości serwery mogą być w stanie obsłużyć więcej osób), zarówno w rozgrywkach prywatnych, jak i publicznych. Together będzie oferowało większość (jeśli nie wszystkie) funkcje podstawowego Don’t Starve, a niewykluczone, że coś zostanie dodane. Jednocześnie uspokojono, że multiplayer będzie całkowicie opcjonalny.

Twórcy udostępnią dodatek za darmo wszystkim posiadaczom „podstawki”, lecz należy mieć na uwadze, że kiedy prace nad nim wejdą w fazę alfa, cena gry wzrośnie o ok. 33 procent (z 14,99 do 19,99 dolarów w przypadku rynku amerykańskiego). Nie podano, kiedy to nastąpi, lecz wiemy, że premiera Together została zaplanowana na późne lato bieżącego roku. W pierwszej kolejności rozszerzeniem będą cieszyli się posiadacze podstawowej edycji na pecetach – wydania dodatku na PlayStation 4 jeszcze nie potwierdzono, lecz wydaje się ono jak najbardziej prawdopodobne.

Na koniec przypomnijmy, że od kilku dni dostępna jest finalna wersja rozbudowanego DLC do Don’t Starve o podtytule Reign of Giants. Ponadto twórcy rozważają konwersję omawianej produkcji na konsolę PlayStation Vita i urządzenia mobilne.