Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2014, 10:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

[Plotka] Sony na E3 - zapowiedź God of War 4, Heavenly Sword 2, prezentacja nowego Uncharted i nie tylko

Według źródeł serwisu DualShocker, firma Sony Computer Entertainment szykuje na tegoroczne targi E3 (10 - 12 czerwca) mnóstwo niespodzianek, w tym zapowiedzi gier God of War 4 i Heavenly Sword 2. Oprócz tego prezentacji ma doczekać się m.in. nowe Uncharted, The Order: 1886, DriveClub i sporo innych tytułów. Ponoć firma ogłosi także obniżkę cen konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita.

W serwisie DualShockers pojawiły się niepotwierdzone informacje dotyczące gier, które firma Sony Computer Entertainment zaprezentuje w czasie tegorocznych targów E3 (10 - 12 czerwca). Przedstawiciele witryny zaznaczają, że niektóre z poniższych doniesień zostały potwierdzone przez drugie źródło, jednak mimo to nie należy ich brać za wiadomości pewne na 100%. Mimo wszystko poniższe tytuły wydają się być bardzo prawdopodobnymi pozycjami. O Project Beast pisaliśmy kilka dni temu, nowe Uncharted zapowiedziano w listopadzie 2013 roku, ale jak na razie wszystkie informacje są skrzętnie skrywane, więc wydaje się, że E3 będzie znakomitą okazją do zaprezentowania produkcji. Pozostałe projekty w większości przypadków również nie wydają się być wyssane z palca, więc zapraszam do zapoznania się z informacjami na ich temat w dalszej części niniejszej wiadomości.

E3 2014 – wygląda na to, że w tym roku targi będą równie emocjonujące dla fanów marki PlayStation, co rok temu. - [Plotka] Sony na E3 - zapowiedź God of War 4, Heavenly Sword 2, prezentacja nowego Uncharted i nie tylko - wiadomość - 2014-05-08
E3 2014 – wygląda na to, że w tym roku targi będą równie emocjonujące dla fanów marki PlayStation, co rok temu.

Wspomniane przed chwilą Uncharted na PlayStation 4 doczekać ma się zwiastuna stworzonego na silniku gry, zawierającego fragmenty rozgrywki. Ponoć ma to być prezentacja zrywająca czapki z głów, gdyż oprawa graficzna będzie porażająca, a sama produkcja stanie się wyznacznikiem jakości dla innych konsolowych tytułów. Ponoć na E3 ogłoszony zostanie również przybliżony termin premiery gry (lato 2015 roku).

Zespół Media Molecule (autorzy serii LittleBigPlanet) ujawni grę tworzoną z myślą o Project Morpheus, czyli okularach VR od firmy Sony. Projekt ma umożliwiać podróżowanie po trójwymiarowym świecie, w którym liczyć ma się kreatywność graczy (tworzenie budowli). Produkcja ukaże się w 2015 roku.

Z kolei studio Polyphony Digital ma ujawnić Gran Turismo 6 w wersji na konsolę PlayStation 4. Tytuł działać ma w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę i być czymś w rodzaju Gran Turismo 7: Prologue. W związku z tym twórcy dodadzą nowe trasy, położony zostanie większy nacisk na funkcje społecznościowe, a premiera odbędzie się w połowie 2015 roku.

Zapowiedzi doczekają się także gry:

  • God of War 4,
  • Kill Strain (tytuł na PlayStation 4 tworzony przez studio Sony Bend, powiązany z popularną niegdyś serią Syphon Filter),
  • nowy Wipeout na PS4,
  • ekskluzywny projekt na PS4 od studia Ninja Theory, prawdopodobnie chodzi o kontynuację Heavenly Sword,
  • dodatek do gry inFAMOUS: Second Son,
  • gry od Sony Japan Studios (Project Beast, The Last Guardian na PS4 i jeszcze jedna, tajemnicza produkcja),
  • RPG od Guerrilla Games - twórców serii Killzone,
  • pierwszy od dawna projekt klasy AAA od studia Sony London, będący grą TPP.

To jednak nie wszystko. Nowy zwiastun (nie wiadomo czego) zaprezentować ma studio Quantic Dream, które ponoć, wraz z ekipą Ready At Dawn, kończy rozmowy z Sony na temat dołączenia do grupy wewnętrznych deweloperów koncernu. Dodatkowo drugi z wymienionych zespołów zaprezentuje demo gry akcji The Order: 1886. Nie zabraknie również prezentacji DriveClub od studia Evolution, a na scenie pojawią się przedstawiciele takich firm jak Ubisoft, Electronic Arts, Konami, Capcom, Warner Bros, Activision, Square Enix, Take Two oraz Rockstar z własnymi produkcjami.

Sony zapowie również duże tytuły, które trafią do Instant Game Collection (darmowe gry w ramach subskrypcji PlayStation Plus), zdradzi co nieco na temat PlayStation Now oraz ogłosi obniżkę cen konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Jeżeli wszystkie te doniesienia się potwierdzą, to szykuje się niesamowicie ciekawa konferencja japońskiego giganta. Czekamy zatem z niecierpliwością na targi E3.