Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 maja 2014, 10:04

autor: Jiker

Anno: Build an Empire nową odsłoną cyklu strategii ekonomicznych. Gra trafi wyłącznie na iPada

Wkrótce użytkownicy iPadów otrzymają możliwość zagrania w nową odsłonę rdzennie pecetowego cyklu Anno. Anno: Build an Empire, nad którym pracuje studio Mi’pu’mi Game, powstaje wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych i ma zaskoczyć graczy wysoką jakością wykonania.

Firma Ubisoft poinformowała, że Anno, uznany cykl pecetowych strategii ekonomicznych, zagości wkrótce na iPadach pod postacią Anno: Build an Empire. Pieczę nad produkcją sprawuje studio Mi’pu’mi Games, znane z mobilnego Cute Kingdom i portów Hitman 2: Silent Assassin oraz Hitman: Contracts na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł jest tworzony od podstaw, z uwzględnieniem specyfiki urządzeń dotykowych. Co ważne, autorzy mogą liczyć na pomoc ze strony twórców pecetowych odsłon, czyli zespołów Related Designs i Blue Byte – w efekcie Anno: Build an Empire nie ma zanadto odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze części.

Anno: Build an Empire będzie się rozgrywać w czasach kolonialnych podbojów i zrobi użytek z mechanizmów oraz rozwiązań typowych dla serii. Głównym celem rozgrywki ma być zbudowanie bogatej kolonii w stosunkowo niegościnnym regionie świata. Aby osiągnąć sukces, trzeba będzie wykazać się zmysłem organizacyjnym i taktycznym – istotą zabawy ma być tworzenie wydajnych łańcuchów produkcyjnych. Gracz poświęci też dużo czasu i zasobów na zaspokajanie potrzeb osadników, w tym budowę domów mieszkalnych, karczm czy kościołów. Istotną rolę odegra także handel i dyplomacja, a w późniejszym czasie także konieczność zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

Na początku zabawy gracz ma kontrolować jedną, stosunkowo niewielką lokację, aczkolwiek bardzo szybko będzie mógł poszerzyć swoje wpływy – aż do momentu, gdy jego włości w pełni zasłużą na miano kolonialnego imperium. W grze nie zabraknie też podstawowych funkcji społecznościowych, w tym możliwości rzucania wyzwań innym graczom, a także zapraszania ich do wspólnego podbijania świata. Na więcej informacji na temat gry, w tym pierwszy zwiastun, musimy jeszcze poczekać. Czas oczekiwania umilą Wam premierowe materiały graficzne, które dołączyliśmy do tej wiadomości.

Warto na koniec dodać, że nie jest to pierwsza próba przeniesienia serii Anno na smartfony i tablety. Kilka lat temu w App Store pojawiła się produkcja o tytule Anno: The Harbor, będąca mobilnym spin-offem Anno 1404. Mocno uproszczona rozgrywka nie przypadła jednak do gustu graczom – tytuł szybko popadł w zapomnienie i nie był specjalnie rozwijany. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku Anno: Build an Empire sytuacja przybierze inny obrót.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anno: Build An Empire

Anno: Build An Empire