Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Anno: Build An Empire (AND)
OkładkaAnno: Build An Empire (AND)

Anno: Build An Empire

Poboczna odsłona popularnej serii ekonomicznej, stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych przez złożone z byłych pracowników Rockstara studio Mi’pu’mi, przy wsparciu doświadczonej ekipy Blue Byte Software.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | kolonizacyjne | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anno: Build An Empire Premiera

20lis2014

iOS

23kwi2015

AND

Gry podobne do Anno: Build An Empire

Northgard

The Settlers (2009)

SimCity BuildIt

Anno: Build an Empire to mobilna odsłona popularnej serii ekonomicznej, zapoczątkowanej w 1998 roku przez niemiecką firmę Max Design. Gra w wersji na Androida została przygotowana przez niezależne studio Mi’pu’mi Games, założone przez byłych pracowników Rockstara. Wsparciem w procesie produkcji służyli zaś deweloperzy z Blue Byte Software, które poza konkurencyjną serią The Settlers ma na swoim koncie także dodatek do Anno 2070 i przeglądarkową grę Anno Online.

Akcja gry toczy się w burzliwych czasach podbojów kolonialnych, a zadaniem graczy jest zbudowanie od podstaw sprawnie funkcjonującej kolonii w dziewiczym rejonie świata. Kluczem do sukcesu jest połączenie zmysłu organizacyjnego z taktycznym myśleniem, pozwalającym na tworzenie możliwie wydajnych łańcuchów produkcyjnych. Oprócz wznoszenia kolejnych budynków oraz pozyskiwania i przetwarzania surowców, ważną rolę odgrywa także konieczność zaspokajania bieżących potrzeb mieszkańców, poprzez stawianie domów mieszkalnych, karczm czy kościołów. Na późniejszym etapie rozgrywki pojawiają się opcje handlu i dyplomacji, a także potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa naszej kolonii.

Mechanika rozgrywki czerpie garściami z wcześniejszych odsłon serii Anno. Do zabawy przystępujemy z niewielkim zapasem materiałów, rozwijając nasze imperium na jednej z kilku wysp, aby wraz z postępami rozgrywki odblokowywać dostęp do kolejnych. Każda z wysp cechuje się nieco inną specyfiką i odmienną dostępnością poszczególnych surowców. Do sprawnego transportu towarów, niezbędne okaże się więc także stworzenie odpowiedniej floty. W trakcie całej rozgrywki wytworzymy łącznie ponad 60 surowców oraz towarów i wzniesiemy ok. 150 różnych budynków o odmiennym przeznaczeniu.

Pod względem oprawy Anno: Build An Empire przypomina dość wyraźnie przeglądarkowe odsłony serii Anno i The Settlers, oferując szczegółowe modele budynków, wykonane w charakterystycznym XVII-wiecznym stylu. Gra dostępna jest w modelu freemium, co w praktyce oznacza szereg ograniczeń, zachęcających do korzystania z systemu mikropłatności. Jak każda typowa gra społecznościowa, także i Anno oferuje nam możliwość rzucania wyzwań znajomym i zapraszania ich do wspólnego podbijania świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Anno: Build An Empire: 12+

Anno: Build An Empire Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND