Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Anno: Build An Empire (AND)

Anno: Build An Empire

Poboczna odsłona popularnej serii ekonomicznej, stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych przez złożone z byłych pracowników Rockstara studio Mi’pu’mi, przy wsparciu doświadczonej ekipy Blue Byte Software.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | kolonizacyjne | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Okładka Anno: Build An Empire (AND)

data premiery gry:

20lis2014

iOS

23kwi2015

AND

Anno: Build an Empire to mobilna odsłona popularnej serii ekonomicznej, zapoczątkowanej w 1998 roku przez niemiecką firmę Max Design. Gra w wersji na Androida została przygotowana przez niezależne studio Mi’pu’mi Games, założone przez byłych pracowników Rockstara. Wsparciem w procesie produkcji służyli zaś deweloperzy z Blue Byte Software, które poza konkurencyjną serią The Settlers ma na swoim koncie także dodatek do Anno 2070 i przeglądarkową grę Anno Online.

Akcja gry toczy się w burzliwych czasach podbojów kolonialnych, a zadaniem graczy jest zbudowanie od podstaw sprawnie funkcjonującej kolonii w dziewiczym rejonie świata. Kluczem do sukcesu jest połączenie zmysłu organizacyjnego z taktycznym myśleniem, pozwalającym na tworzenie możliwie wydajnych łańcuchów produkcyjnych. Oprócz wznoszenia kolejnych budynków oraz pozyskiwania i przetwarzania surowców, ważną rolę odgrywa także konieczność zaspokajania bieżących potrzeb mieszkańców, poprzez stawianie domów mieszkalnych, karczm czy kościołów. Na późniejszym etapie rozgrywki pojawiają się opcje handlu i dyplomacji, a także potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa naszej kolonii.

Mechanika rozgrywki czerpie garściami z wcześniejszych odsłon serii Anno. Do zabawy przystępujemy z niewielkim zapasem materiałów, rozwijając nasze imperium na jednej z kilku wysp, aby wraz z postępami rozgrywki odblokowywać dostęp do kolejnych. Każda z wysp cechuje się nieco inną specyfiką i odmienną dostępnością poszczególnych surowców. Do sprawnego transportu towarów, niezbędne okaże się więc także stworzenie odpowiedniej floty. W trakcie całej rozgrywki wytworzymy łącznie ponad 60 surowców oraz towarów i wzniesiemy ok. 150 różnych budynków o odmiennym przeznaczeniu.

Pod względem oprawy Anno: Build An Empire przypomina dość wyraźnie przeglądarkowe odsłony serii Anno i The Settlers, oferując szczegółowe modele budynków, wykonane w charakterystycznym XVII-wiecznym stylu. Gra dostępna jest w modelu freemium, co w praktyce oznacza szereg ograniczeń, zachęcających do korzystania z systemu mikropłatności. Jak każda typowa gra społecznościowa, także i Anno oferuje nam możliwość rzucania wyzwań znajomym i zapraszania ich do wspólnego podbijania świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Anno: Build An Empire

Wymagania wiekowe Anno: Build An Empire

12+

Wymagania sprzętowe Anno: Build An Empire

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Anno: Build An Empire - strategia ekonomiczna zadebiutowała na Androidzie
Anno: Build An Empire - strategia ekonomiczna zadebiutowała na Androidzie

wiadomość28 kwietnia 2015

Na platformie Google Play zadebiutowała gra Anno: Build An Empire - realizowana w modelu freemium mobilna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, zapoczątkowanego w 1998 roku.

Dystrybucja cyfrowa na weekend 4–5 października (Batman: Arkham, Diablo III: Reaper of Souls)
Dystrybucja cyfrowa na weekend 4–5 października (Batman: Arkham, Diablo III: Reaper of Souls)

wiadomość4 października 2014

Jak co tydzień przejrzeliśmy dla Was weekendowe promocje w sklepach dystrybucji cyfrowej gier. Tym razem nadarza się sposobność, by w atrakcyjnych cenach kupić takie produkcje jak odsłony serii Batman: Arkham, Diablo III wraz z rozszerzeniem czy Blackguards lub Anno 2070.

Dystrybucja cyfrowa na weekend 9-10 sierpnia (serie Battlefield, Anno i Grand Theft Auto)
Dystrybucja cyfrowa na weekend 9-10 sierpnia (serie Battlefield, Anno i Grand Theft Auto)

wiadomość9 sierpnia 2014

Zapraszamy do lektury cotygodniowego zestawienia najciekawszych okazji w sklepach dystrybucji cyfrowej gier. Tym razem nadarza się sposobność, by w przystępnych cenach zdobyć takie produkcje jak Titanfall, Bastion, Insurgency, Age of Wonders III oraz serie Battlefield, Anno i Grand Theft Auto.

Anno: Build an Empire nową odsłoną cyklu strategii ekonomicznych. Gra trafi wyłącznie na iPada
Anno: Build an Empire nową odsłoną cyklu strategii ekonomicznych. Gra trafi wyłącznie na iPada

wiadomość8 maja 2014

Wkrótce użytkownicy iPadów otrzymają możliwość zagrania w nową odsłonę rdzennie pecetowego cyklu Anno. Anno: Build an Empire, nad którym pracuje studio Mi’pu’mi Game, powstaje wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych i ma zaskoczyć graczy wysoką jakością wykonania.

iOS
AND