Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2014, 09:32

autor: Góral

Project Beast nową grą twórców Dark Souls II?

W sieci pojawiły się tajemnicze screnny z gry o roboczym tytule Project Beast. Według informacji opublikowanych w serwisie 4chan jest to nowa produkcja japońskiego studia From Software, które ostatnio wypuściło na światło dzienne wyczekiwane Dark Souls II. Tytuł ponoć ma się ukazać wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #1

From Software, twórcy niedawno wydanej gry Dark Souls II, być może pracują nad kolejną produkcją. W serwisie 4chan opublikowano garść screenów (w jednym miejscu znajdziecie je tutaj) z Project Beast (tytuł roboczy). Projekt ponoć tworzony jest w ramach współpracy z firmą Sony Japan Studio i ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4 (jak swego czasu Demon's Souls na PlayStation 3). Oprócz tego, w pracach bierze udział także Hidetaka Miyazaki – reżyser pierwszej części serii Souls. Niestety nie wiemy czy doniesienia te są prawdą. Screeny równie dobrze mogą być sfabrykowane, niemniej jak zauważono w serwisie Gematsu, Demonnite, pracownik koncernu Sony udzielający się na forum NeoGAF, kilka razy używał słowa „beast”. Dwa razy (numer 1 i numer 2) w zeszłym roku, zwiastując zapowiedź tajemniczego projektu, który miał zostać ujawniony na targach Tokyo Game Show, oraz w styczniu bieżącego roku, nawiązując do Demon's Souls 2. Nie znaczy to oczywiście, że faktycznie coś jest na rzeczy, ale w czerwcu odbędą się targi E3, więc byłaby to znakomita okazja do zapowiedzenia tego typu ekskluzywnej produkcji.

Czy tak będzie w rzeczywistości, okaże się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Tymczasem warto przyjrzeć się opublikowanym screenom (niestety są w bardzo słabej jakości), na których widzimy bohatera w kapeluszu, dużego, podobnego do wilka, stwora oraz grupki dziwnych postaci, przypominających zombie. W opisie w serwisie 4chan padają jeszcze wzmianki o strzelbach i kulach ognia. Czekamy zatem na oficjalny komunikat twórców z From Software.

From Software pracuje nad nową grą? - Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - wiadomość - 2014-05-04
From Software pracuje nad nową grą?

From Software to japoński deweloper założony w 1986 roku. W ostatnich latach firma kojarzona jest głównie z grami z serii Souls, jednak studio ma na swoim koncie znacznie więcej produkcji. W jego dorobku znajdują się takie tytuły jak Ninja Blade, Armored Core, Chromehounds czy też Enchanted Arms. W kwietniu bieżącego roku firma została wykupiona przez korporację Kadokawa.

Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #3
Project Beast - postacie z tyłu wyglądają jak zombie. - Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - wiadomość - 2014-05-04
Project Beast - postacie z tyłu wyglądają jak zombie.
Project Beast ukaże się tylko na PlayStation 4? - Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - wiadomość - 2014-05-04
Project Beast ukaże się tylko na PlayStation 4?
Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #6
Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #7
Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #8
Project Beast nową grą twórców Dark Souls II? - ilustracja #9