Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2014, 08:51

autor: Adrian Werner

Serial Halo powstanie wspólnymi siłami firmy Microsoft i stacji Showtime?

Według najnowszych doniesień firma Microsoft wkrótce podpiszę umowę z amerykańską stacją Showtime, na mocy której wspólnie wyprodukują serial telewizyjny osadzony w uniwersum cyklu Halo.

Na razie nie wiemy, czy fabuła serialu zostanie ściśle powiązana z wydarzeniami z gier. - Serial Halo powstanie wspólnymi siłami firmy Microsoft i stacji Showtime? - wiadomość - 2014-05-04
Na razie nie wiemy, czy fabuła serialu zostanie ściśle powiązana z wydarzeniami z gier.

Podczas konferencji na zeszłorocznych targach E3 zapowiedziano serial telewizyjny osadzony w uniwersum popularnej serii Halo. Od tego czasu o projekcie było dosyć cicho, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce ulegnie to zmianie. Według najnowszych doniesień Microsoft jest w końcowym stadium negocjacji ze stacją Showtime, znaną z takich seriali jak Dexter, Californication czy Homeland. Obie firmy miałyby wspólnie wyprodukować telewizyjną adaptację Halo, której kolejne odcinki emitowane byłyby przez Showtime, jak również udostępniane na usłudze Xbox. Druga z tych platform oferowałaby dodatkowe interaktywne elementy, nieobecne na tradycyjnym srebrnym ekranie. Negocjacje trwają już dosyć długo, z powodu nietypowego charakteru całego przedsięwzięcia, ale według plotek wkrótce mają dobiec szczęśliwego końca.

Ponadto według tych samych doniesień Microsoft jest również bliski podpisania umowy z dwoma tzw. showrunnerami, czyli osobami, które poprowadzą produkcję serialu, odgrywając główną rolę w kształtowaniu jego biegu. Niestety, nie wiemy kogo konkretnie chce firma zaangażować do tego zadania. Natomiast wiadomo, że scenarzysta Stuart Beattie (znany z takich filmów jak Jutro, jak wybuchnie wojna, 30 dni mroku czy Ja, Frankenstein) opracował już tzw. biblię serialu, czyli obszerny dokument opisujący świat, postacie oraz potencjalne wątki.

Tajemnicą pozostaje również fabuła telewizyjnego Halo. Nie wiemy więc, czy twórcy podejmą próbę bezpośredniego przeniesienia na srebrny ekran wydarzeń znanych z gier lub powieści, czy też opracują zupełnie nową historię osadzoną w dobrze znanym uniwersum.

  1. Halo – oficjalna strona cyklu

Serial Halo powstanie wspólnymi siłami firmy Microsoft i stacji Showtime? - ilustracja #2

Halo to najcenniejsza marka w stajni Microsoftu, więc firma robi co może, aby rozwijać ją także poza grami. Na rynek trafił już spory zestaw komiksów, a premierze Halo 4 towarzyszył pięcioodcinkowy mini-serial Forward Unto Dawn.

Zdecydowanie najlepsze adaptacje marki na inne media można jednak znaleźć na rynku książek. Szczególnie godna uwagi jest trylogia The Forerunner Saga, której autorem jest Gre Bear, czyli jeden z najbardziej utytułowanych współczesnych pisarz science-fiction. Akcja cyklu toczy się sto tysięcy lat przed wydarzeniami z gier i opowiada o upadku tytułowej obcej rasy. Niestety, seria nie doczekała się na razie polskiego wydania.