Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONESwitchPSVPS3
Okładka Tiny Troopers: Joint Ops (PS4)
OkładkaTiny Troopers: Joint Ops (PS4)

Tiny Troopers: Joint Ops

Tiny Troopers: Joint Ops XL

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek Tiny Troopers. Gracze kierują drużynami żołnierzy i walczą w rożnych zakątkach globu, wykonując misje sprowadzające się zazwyczaj do posłania wszystkich wrogów na tamten świat.

Akcji | widok izometryczny | indie | strzelanki

Tiny Troopers: Joint Ops Premiera

28paź2014

PS3 PSV

18lis2014

PS4

26lut2016

XONE

21gru2017

Switch

Gry podobne do Tiny Troopers: Joint Ops

Dead Nation: Apocalypse Edition

Secret Ponchos

Alienation

Tiny Troopers: Joint Ops to kolejna odsłona zręcznościowej serii strzelanek Tiny Troopers, znanej głównie użytkownikom urządzeń mobilnych. Tym razem jest to gra przeznaczona na konsolę PS3, PS4 itd., łącząca w jedną całość Tiny Troopers i Tiny Troopers 2: Special Ops. Za jej produkcję odpowiada studio Plunge Interactive.

Mechanika

Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad najemnikami, wykonującymi rozmaite misje w różnych zakątkach świata. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do strzelania. Tiny Troopers: Joint Ops na konsolę PS3, PS4 itd. przypomina nieco słynne Cannon Fodder. Poszczególne misje zaliczamy na stosunkowo niewielkich mapach, na których możemy wykorzystywać elementy otoczenia podczas walki, np. chowając się za pobliskim budynkiem, by unikać strzałów wrogów. Ci dzielą się na różne rodzaje – od zwykłych najemników, aż po plujące ogniem pojazdy.

By stawić im czoła, musimy nie tylko wykazywać się sprawnością i celnością, ale także werbować nowych podopiecznych, gdyż w trakcie zabawy kierujemy nie jednym, a kilkoma żołnierzami naraz. Wśród dostępnych postaci znalazł się medyk, elitarny komandos z Delta Force czy też bohater dysponujący potężnym karabinem maszynowym.

Tryby gry

Deweloperzy przygotowali kampanię fabularną składającą się z kilkudziesięciu misji, a także zabawę w trybie Zombie. W nim naszym celem jest jak najdłużej utrzymać się przy życiu, co nie jest łatwe, gdyż z każdej strony nadciągają coraz silniejsi nieumarli.

Inne

W zależności od platformy sprzętowej, Tiny Troopers: Joint Ops oferuje rozmaite korzyści. Np. w przypadku konsoli Xbox One deweloperzy dodali do ścieżki dźwiękowej kilka nowych utworów, z kolei kupując jedną z wersji na PlayStation, pozostałe dwie otrzymuje się gratis (coss-buy).

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Tiny Troopers: Joint Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
XONE
PS3
PSV
PS4
Switch