Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2016, 18:28

autor: Ender

Final Fantasy XV najszybciej sprzedającą się odsłoną serii, 5 milionów sztuk gry w sklepach

Square Enix pochwaliło się, że Final Fantasy XV zostało najszybciej sprzedającą się odsłoną serii w jej historii. Producent ogłosił również, że wysłał do sklepów 5 milionów egzemplarzy gry.

Zgodnie z oczekiwaniami Final Fantasy XV w przeciągu zaledwie dwóch dni dorobiło się już tytułu jednego z największych tegorocznych hitów. Square Enix ogłosiło właśnie, że produkcja została najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu w całej jego historii. Bez wątpienia na sukces ten wpływ miała równoczesna światowa premiera gry we wszystkich regionach świata, na którą producent zdecydował się po raz pierwszy. Spółka dodała również z dumą, że wysłała do sklepów w sumie 5 milionów sztuk tytułu. Liczba ta obejmuje fizyczne egzemplarze Final Fantasy XV, które trafiły do dystrybutorów, a także gry sprzedane cyfrowo za pośrednictwem sieci PSN oraz Xbox Live.

W informacji prasowej pojawiły się również wzmianki na temat rodzimego rynku producenta. Mimo tego, że Japończycy tradycyjnie niechętnie podchodzą do kopii cyfrowych gier, Final Fantasy XV stał się w ich ojczyźnie najpopularniejszym tytułem w tym kanale dystrybucji, w pierwszym dniu sprzedaży. Co więcej, produkcja pobiła podobny rekord nie tylko w ojczyźnie, ale także w całej Azji. Warto dodać, że nie dysponujemy na razie danymi na temat tego, jakim zainteresowaniem proporcjonalnie cieszyły się obie wersje gry przeznaczone na konsolę PlayStation 4 i Xbox One. Jeżeli wierzyć sprzedawcom i dystrybutorom, zdecydowana większość z fanów, którzy nabyli swoje egzemplarze, korzysta z platformy firmy Sony.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV zadebiutowało w sklepach wraz z dwoma dużymi łatkami, ważącymi w sumie blisko 10 GB. Poprawki wprowadzają wiele pomniejszych zmian do rozgrywki, eliminują błędy oraz dodają zupełnie nowe opcje i przerywniki filmowe, będące częścią filmu Kingsglaive. Twórcy planują również wspierać tytuł kolejnymi zestawami darmowych oraz płatnych DLC, które wchodzą w skład przepustki sezonowej. W planach jest między innymi tryb New Game Plus, moduł zabawy multiplayer oraz fabularne scenariusze skupiające się na poszczególnych członkach drużyny,

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV
  2. Kompendium wiedzy o Final Fantasy XV