Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS5XSXPS4XONE
Okładka Monster Boy and the Cursed Kingdom (PC)
OkładkaMonster Boy and the Cursed Kingdom (PC)

Monster Boy i Przeklęte królestwo

Monster Boy and the Cursed Kingdom

Nieformalna siódma odsłona cyklu Wonder Boy / Monster World, opracowana przez studio Game Atelier. Choć deweloperzy nie posiadają praw do marki, produkcja rozgrywa się w tym samym uniwersum, a historia została dopasowana do jego specyfiki.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | side-scroll

Monster Boy i Przeklęte królestwo Premiera

4gru2018

PS4 Switch XONE

25lip2019

PC

2gru2021

PS5

2023

XSX

Gry podobne do Monster Boy i Przeklęte królestwo

Sonic Origins

Trine 2

Apocalypse Cow

Monster Boy and the Cursed Kingdom to nieformalna siódma odsłona serii Wonder Boy/Monster World. Studio Game Atelier nie posiada bowiem praw do marki (te znajdują się w rękach firmy Sega), jednak produkcja rozgrywa się w tym samym świecie, historia została stworzona w taki sposób, by pasować do uniwersum, a w procesie produkcji brał udział twórca oryginału – Ryuichi Nishizawa. Co ciekawe, tytuł pierwotnie był tworzony jako Flying Hamster II. Deweloper postanowił sfinansować produkcję dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter, jednak projekt wpadł w oko firmie FDG Entertainment, która pomogła twórcom. W międzyczasie zmieniono plany dotyczące gry i nawiązano do kultowej niegdyś serii platformówek.

Mechanika

Podczas zabawy gracze trafiają do fantastycznego świata, w którym muszą pomóc tytułowemu Monster Boyowi pozbyć się potężnej klątwy. By tego dokonać, należy przemierzyć szereg poziomów, używając niecodziennych mocy bohatera. Nasz podopieczny potrafi bowiem przemieniać się w pięć istot dysponujących różnymi umiejętnościami, przydatnymi podczas rozwiązywania zagadek oraz w czasie walki z przeciwnikami.

Rozgrywka nawiązuje do klasycznych platformówek 2D z lat 80-tych i 90-tych. Podczas zabawy liczy się więc głównie zręczność gracza, który musi skakać po platformach i zmagać się z licznymi przeciwnikami, w tym z potężnymi bossami. Gameplay urozmaicany jest jednak przez elementy gatunku RPG. Podczas przygody wchodzimy bowiem w posiadanie rozmaitych przedmiotów wpływających na naszą siłę.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Monster Boy and the Cursed Kingdom została stworzona w pixelartowym stylu, przypominającym to, co oglądaliśmy w erze 16-bitowych konsol. Całość została jednak przystosowana do dzisiejszych standardów.

Tryb gry: single player  

Monster Boy i Przeklęte królestwo cena w dniu premiery: 109,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Boy i Przeklęte królestwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Boy i Przeklęte królestwo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
Switch
XONE
PS5
XSX