Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2015, 09:22

autor: Góral

Monster Boy nową odsłoną serii Wonder Boy / Monster World

Studio Game Atelier poinformowało, że zapowiedziane w 2014 roku Flying Hamster II ewoluowało w grę Monster Boy, czyli kolejną część słynnej serii platformówek Wonder Boy / Monster World. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą FDG Entertainment, tytuł ukaże się na konsoli PlayStation 4, komputerach osobistych oraz innych, nieujawnionych jeszcze platformach sprzętowych.

W 2014 roku zespół Game Atelier starał się zebrać fundusze na sfinansowanie produkcji Flying Hamster II – gry określanej mianem duchowego następcy serii Wonder Boy / Monster World. Akcja w serwisie Kickstarer została jednak anulowana, gdyż projektem zainteresowała się firma FDG Entertainment, trudniąca się przede wszystkim wydawaniem gier na urządzenia mobilne. Minęło kilka miesięcy i wczoraj poinformowano, że Flying Hamster II to teraz Monster Boy, który ukaże się na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 4. W planach jest także wypuszczenie produkcji na innych, nieujawnionych jeszcze platformach sprzętowych. W pracach nad grą bierze udział twórca oryginału, Ryuichi Nishizawa, a projekt można uznawać za kolejną część serii Wonder Boy / Monster World, jednak twórcy musieli nazwać grę inaczej, gdyż prawa do marki należą do firmy Sega.

Monster Boy’a należy traktować jako kolejną część serii Wonder Boy / Monster World. - Monster Boy nową odsłona serii Wonder Boy / Monster World - wiadomość - 2015-01-31
Monster Boy’a należy traktować jako kolejną część serii Wonder Boy / Monster World.
Monster Boy w skrócie:
  • Gatunek: platformówka z elementami RPG
  • Deweloper: Game Atelier
  • Wydawca: FDG Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4 i inne
  • Data premiery: nieznana

W związku ze zmianą planów, twórcy porzucają bohatera i historie z planowanego wcześniej Flying Hamster II i stawiają na nowego bohatera i fabułę pasującą do uniwersum Monster World. Oprawa graficzna zostanie ulepszona oraz pojawią się nowe transformacje zwierząt. Założenia produkcji pozostaną jednak takie same, w związku z czym będziemy mieć do czynienia z platformówka 2D z elementami RPG, której akcja rozgrywać ma się w dużym, otwartym świecie, a bohater będzie się mógł zmieniać w zwierzęta, zyskując tym sam nowe umiejętności. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy projekt trafi na rynek, ale za to poniżej obejrzycie pierwsze screeny z nadchodzącej produkcji.

Wonder Boy to słynna seria gier platformowych tworzonych swego czasu przez zespół Westone Bit Entertainment. Pierwsza odsłona ukazała się na automatach w 1986 roku, a w późniejszym czasie doczekała się konwersji na rozmaite konsole. Sukces „jedynki” sprawił, że w następnych latach gracze otrzymali kilka kolejnych części – Wonder Boy in Monster Land (1987 rok), Wonder Boy III: Monster Lair (1988), Wonder Boy III: The Dragon's Trap (1989), Wonder Boy V: Monster World III (znane także jako Wonder Boy in Monster World) (1991) oraz Monster World IV (1994).

Monster Boy nową odsłona serii Wonder Boy / Monster World - ilustracja #2
Monster Boy nową odsłona serii Wonder Boy / Monster World - ilustracja #3