Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 stycznia 2015, 20:40

Sons of Anarchy: The Prospect – premiera adaptacji serialu Synowie Anarchii

W usłudze App Store zadebiutowało Sons of Anarchy: The Prospect, czyli epizodyczna przygodowa gra akcji będąca adaptacją serialu Synowie Anarchii. Tytuł mocno przypomina produkcje studia Telltale Games.

Nadszedł wreszcie dzień, na który wielu fanów serialu Synowie Anarchii czekało od kilku lat. Do sprzedaży trafiła bowiem będąca jego adaptacją mobilna gra zatytułowana Sons of Anarchy: The Prospect.

Gra dostępna jest tylko w wersji na system iOS, ale wkrótce mają się pojawić także wydania na Androida i Windows Phone. Jest to produkcja epizodyczna i pierwszy odcinek możemy nabyć za około 9 złotych. Jeśli Wam się on spodoba to Warto rozważyć zakup przepustki sezonowej, co pozwoli nabyć nadchodzące epizody o 20% taniej.

Gra opowiada historię mężczyzny imieniem Clint Lancet, który stara się zasłużyć na stałe miejsce w gangu motocyklowym znanym jako Synowie Anarchii. Akcja nie toczy się w serialowym miasteczku Charming i zamiast tego przenosi nas do obskurnej mieściny nazwanej Lincoln. W opracowywaniu fabuły brali udział scenarzyści telewizyjnego pierwowzoru. Podczas zabawy spotkamy zarówno znane twarze, jak i liczne nowe postacie. Pierwszy sezon zaplanowano na dziesięć odcinków.

Sons of Anarchy: The Prospect pod względem mechanizmów rozgrywki stanowi przygodową grę akcji. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i większość czasu zajmuje nam eksploracja lokacji pieszo lub na motocyklu. Regularnie pojawiają się także zagadki logiczne oraz zręcznościowe mini gierki. Kluczową rolę odgrywa system decyzji i konsekwencji, za sprawą którego nasze wybory kształtują dalsze wydarzenia oraz stosunek postaci do naszego bohatera.

Sądząc po udostępnionych materiałach grafika w Sons of Anarchy: The Prospect może prezentować się przeciętnie, choć na żywo nie jest aż tak źle. Tak czy inaczej o sukcesie gry zdecyduje ciekawa fabuła: pierwszy odcinek rozpoczyna się jak u Hitchcocka – trzęsieniem ziemi, mamy więc nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.