Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 grudnia 2014, 10:58

autor: Jiker

Sons of Anarchy: The Prospect – powstaje gra mobilna na licencji popularnego serialu

W 2015 roku na rynku zadebiutuje pierwsza gra na licencji popularnego serialu sensacyjnego Sons of Anarchy (pol. Synowie Anarchii). Produkcja trafi na urządzenia mobilne, najpewniej z systemami iOS i Android, i będzie rozprowadzana w modelu epizodycznym.

Dziś w Stanach Zjednoczonych wyemitowany zostanie finałowy odcinek siódmego, ostatniego już sezonu serialu Sons of Anarchy, znanego w Polsce pod tytułem Synowie Anarchii. Twórcy obrazu, z producentem Kurtem Sutterem na czele, uznali, że to idealny czas, aby zapowiedzieć pierwszą grę na licencji popularnej, telewizyjnej produkcji. Jest nią mobilne Sons of Anarchy: The Prospect, którego premiera na bliżej nieokreślonych platformach (najpewniej iOS i Android) odbędzie się w 2015 roku.

Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że gra będzie uzupełnieniem serialu, a nie jego powieleniem – akcja umiejscowiona zostanie w zupełnie nowej lokacji i poznamy za jej sprawą nieznane historie z życia tytułowego gangu motocyklowego. Produkcja ukaże się w formie epizodycznej i najprawdopodobniej przybierze postać graficznej, interaktywnej opowieści, w której jednym z głównych zadań ma być podejmowanie trudnych decyzji moralnych. Na konkrety przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Grę tworzy kanadyjskie studio Orpheus Interactive, w szeregach którego znaleźć można weteranów mających na koncie udział w pracach nad konsolowymi grami AAA. Podczas procesu produkcji może ono liczyć na pomoc specjalistów z zespołu Silverback Games, znane przede wszystkim z serii przygodówek typu ukryte obiekty Empress of the Deep. Wydawcą Sons of Anarchy: The Prospect jest firma Fox Digital Entertainment.

Sons of Anarchy to amerykański serial sensacyjny, opowiadający historię gangu motocyklowego walczącego z dilerami narkotyków i wielkimi korporacjami, które próbując opanować kalifornijskie miasteczko Charming. Serial, znany u nas pod tytułem Synowie Anarchii, jest emitowany w Telewizji Polskiej od 2011 roku. Główne role grają w nim Charlie Hunnam (Pacific Rim, Ludzkie dzieci) oraz Ron Perlman (Hellboy, Imię róży, Miasto zaginionych dzieci).