Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 17:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mafia III - nowy zwiastun z okazji targów gamescom 2016

Z okazji targów gamescom 2016 twórcy gry Mafia III opublikowali nowy zwiastun. Pokazano na nim napad na bank rezerw federalnych oraz zdradę dokonaną przez Sala Marcano, będącą powodem dalszych działań Lincolna Claya - głównego bohatera produkcji.

Tegoroczne targi gamescom oficjalnie rozpoczną się jutro, ale już dziś doczekaliśmy się najnowszego zwiastuna gry Mafia III, przygotowanego z okazji europejskiego święta graczy. Przedstawiono na nim skok na bank rezerw federalnych, w którym brał udział główny bohater produkcji Lincoln Clay. Jak jednak wiemy, on i jego najbliżsi zostają zdradzeni przez Sala Marcano – Dona włoskiej mafii. Materiał wideo nie jest przesadnie długi, ale znalazło się na nim kilka ujęć z rozgrywki, a całość zrealizowano w całkiem efektowny sposób, więc jak najbardziej warto go zobaczyć. Mafia III ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych 7 października w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Przygody Lincolna Claya rozgrywać będą się w mieście zwanym Nowe Bordeaux, które wzorowane jest na Nowym Orleanie. Naszym zadaniem ma być oczywiście zemszczenie się na Salu, co w praktyce sprowadzi się do konieczności wyczyszczenia niemal całej metropolii z włoskich mafiosów. Na szczęście główny bohater nie będzie sam, gdyż pomogą mu liderzy innych gangów, z którymi Don ma na pieńku. Wśród nich znajdzie się m.in. Vito Scaletta znany z drugiej części serii, Burke sprawujący władzę nad irlandzkimi bandziorami oraz Cassandra – przywódczyni Haitańczyków.

Rozgrywka, jak to w tego typu produkcjach, opierać ma się na przemierzaniu miasta (zarówno pieszo, jak i w rozmaitych pojazdach) oraz na wykonywaniu zróżnicowanych misji. Będzie można podchodzić do nich na kilka sposobów, skradając się, śledząc lub dokonując bezpośrednich ataków. Poza tym trzeba będzie też przesłuchiwać gangsterów, zakładać podsłuchy, przejmować dzielnice i nie tylko.

Mafia III - nowy zwiastun z okazji gamescom 2016 - ilustracja #2