Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 18:40

autor: Góral

Nagrody gamescom 2016 - znamy listę nominowanych gier

Poznaliśmy listę gier nominowanych do nagród gamescom 2016. Wśród wyróżnionych produkcji w kilku kategoriach znajduje się Gwint: Wiedźmińska gra karciana od studia CD Projekt RED.

Poznaliśmy gry nominowane do nagród gamescom. Z ponad 200 propozycji, reprezentanci niemieckich i światowych firm oraz growych społeczności wyłonili ponad 40 tytułów, rywalizujących o głosy osób odwiedzających targi oraz użytkowników mobilnych aplikacji (znajdziecie je w Google Play oraz w App Store). Typować możecie do piątku, do godziny 15:00. Natomiast ceremonia rozdania nagród odbędzie się trzy godziny później. W tym roku poszczególne produkcje rywalizują w aż 24 kategoriach, podzielonych na kilka głównych grup. Do kilku z nich załapała się także nadchodząca gra studia CD Projekt RED – Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Wszystkie pozostałe szczegóły znajdziecie poniżej, ale wcześniej przypominamy, że targi gamescom potrwają do 21 sierpnia, a na miejscu znajduje się już nasza ekipa, więc w najbliższych dniach oczekujcie szeregu kolejnych informacji, zapowiedzi oraz materiałów wideo na tvgry.pl.

Nagrody gamescom 2016 - znamy listę nominowanych gier - ilustracja #1

Global Awards

Nagroda za najlepszy dodatek (gamescom award for Best Add-on / DLC)

  • Destiny: Rise of Iron (Activision Blizzard)
  • Kingdom Hearts 2.8 Final Chapter Prolouge (Square Enix)
  • LEGO Dimensions (Warner Bros.)

Nagroda za najlepiej zapowiadającą się grę (gamescom award for Best Preview / Vision)

  • Dishonored 2 (Bethesda)
  • Horizon - Zero Dawn (Sony)
  • Watch Dogs 2 (Ubisoft)

Nagroda za najlepsze stoisko (gamescom award for Best Booth)

  • Nominowane są wszystkie zgłoszone koncepcje

Platformy sprzętowe

Najlepsza gra na PlayStation 4 (Best Console Game Sony PlayStation 4)

  • Deus Ex: Mankind Divided (Square Enix)
  • FIFA 17 (Electronic Arts)
  • Final Fantasy XV (Square Enix)
  • For Honor (Ubisoft)
  • Gran Turismo Sport (Sony)

Najlepsza gra na Xboksa One (Best Console Game Microsoft Xbox One)

  • For Honor (Ubisoft)
  • Forza Horizon 3 (Microsoft)
  • Gears of War 4 (Microsoft)
  • ReCore (Microsoft)
  • Sea of Thieves (Microsoft)

Najlepsza gra na Wii U (Best Console Game Nintendo Wii U)

  • Skylanders Imaginators (Activision Blizzard)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza gra na PC (Best PC Game)

  • Battlefield 1 (Electronic Arts)
  • Deus Ex: Mankind Divided (Square Enix)
  • For Honor (Ubisoft)
  • NBA 2K17 (2K)
  • Sid Meier´s Civilization VI (2K)

Najlepsza gra na urządzenia mobilne (Best Mobile Game)

  • Airline Tycoon - Free Flight (Kalypso Media Mobile)
  • Mario Party Star Rush (Nintendo)
  • Metroid Prime: Federation Prime (Nintendo)

Gatunek

Najlepsza gra RPG (Best Role Playing Game)

  • Deus Ex: Mankind Divided (Square Enix)
  • Dragon Quest Builders (Square Enix)
  • Final Fantasy XV (Square Enix)

Najlepsza gra wyścigowa (Best Racing Game)

  • Forza Horizon 3 (Microsoft)
  • Gran Turismo Sport (Sony)

Najlepsza gra akcji (Best Action Game)

  • Battlefield 1 (Electronic Arts)
  • For Honor (Ubisoft)
  • Gears of War 4 (Microsoft)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • Titanfall 2 (Electronic Arts)

Najlepsza gra symulacyjna (Best Simulation Game)

  • Batman Arkham VR (Warner Bros.)
  • NBA 2K17 (2K)
  • Urban Empire (Kalypso)

Najlepsza gra sportowa (Best Sports Game)

  • PES 2017 (Konami)
  • NBA 2K17 (2K)
  • Steep (Ubisoft)

Najlepsza gra rodzinna (Best Family Game)

  • Dragon Quest Builders (Square Enix)
  • LEGO Worlds (Warner Bros.)
  • Skylanders Imaginators (Activision Blizzard)

Najlepsza gra strategiczna (Best Strategy Game)

  • GWENT: The Witcher Card Game (CD Projekt Red)
  • Halo Wars 2 (Microsoft)
  • Sid Meier´s Civilization VI (2K)

Najlepsza gra logiczna (Best Puzzle / Skill Game)

  • Dragon Quest Builders (Square Enix)
  • GWENT: The Witcher Card Game (CD Projekt Red)

Najlepsza gra społecznościowa / online (Best Social / Online Game)

  • GWENT: The Witcher Card Game (CD Projekt Red)
  • LEGO Worlds (Warner Bros.)
  • Sea of Thieves (Microsoft)

Najlepsza gra casualowa (Best Casual Game)

  • Battlezone (Rebellion)
  • LEGO Worlds (Warner Bros.)
  • The Elder Scrolls: Legends (Bethesda)

Najlepsza gra multiplayer (Best Multiplayer Game)

  • Battlefield 1 (Electronic Arts)
  • For Honor (Ubisoft)
  • GWENT: The Witcher Card Game (CD Projekt Red)
  • Sea of Thieves (Microsoft)
  • Titanfall 2 (Electronic Arts)

Najlepsza gra VR (Best Virtual Reality Game)

  • Batman Arkham VR (Warner Bros.)
  • Robinson: The Journey (Crytek)
  • Star Trek: Bridge Crew (Ubisoft)
  • The Unspoken (Insomniac Games)
  • Wilson's Heart (Twisted Pixel Games)

Najlepszy sprzęt (Best Hardware)

  • ICAROS Flight App (ICAROS)
  • Playstation VR (Sony)

Indie

Nagroda dla najlepszej gry niezależnej (gamescom Indie award)

  • Black The Fall (Sand Sailor Studio)
  • Code 7 - Episode 0 (Goodwolf Studio)
  • FAR (Mixtvision Digital)
  • Little Nightmares (Bandai Namco)
  • The Metronomicon (Kasedo Games)

Nagroda publiczności

Nagroda dla najbardziej pożądanej gry (gamescom Most Wanted Consumer award)

  • Gra wyłoniona na podstawie głosowania publiczności
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.