Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4WiiUXONE
Okładka Pankapu (WiiU)
OkładkaPankapu (WiiU)

Pankapu

Przygotowana przez debiutujące francuskie studio Too Kind dwuwymiarowa gra platformowa, sfinansowana w serwisie Kickstarter. Fabuła Pankapu toczy się dwutorowo.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | crowdfunding

Pankapu Premiera

anulowana

WiiU

21wrz2016

PC

19wrz2017

PS4

20wrz2017

XONE

Pankapu na PS4, PC itd. to dwuwymiarowa platformówka sfinansowana w serwisie Kickstarter. Za jej produkcję odpowiada niewielkie francuskie studio Too Kind, dla którego jest to pierwszy projekt. Stroną wydawniczą gry zajął się oddział firmy Plug In Digital – Plug In Digital Label, pomagający niezależnym deweloperom.

Fabuła

Fabuła w Pankapu opowiadana jest dwutorowo. Z jednej strony mamy do czynienia z fantastyczną opowieścią o dzielnym Pankapu, czytaną przez ojca swojemu dziecku o imieniu Jaha’rell. Związana jest z nią właściwa rozgrywka, w której wcielamy się we wspomniane wojownika, stworzonego przez boga snów, a naszym zadaniem jest pozbycie się koszmarów nawiedzających świat o nazwie Omnia. Z drugiej, w międzyczasie poznajemy też dużo mroczniejszą historię życia Jaha’rella, jednak w tym przypadku tylko śledzimy jego losy, nie mając bezpośredniego wpływu na przebieg wydarzeń.

Mechanika

Pankapu na PS4, PC itd. to klasyczna dwuwymiarowa platformówka akcji. Gracze trafiają do fantastycznego świata, w którym aż roi się od rozmaitych niebezpieczeństw. Na szczęście Pankapu nie jest bezbronny i potrafi walczyć z koszmarami (rozmaite nietoperze i inne potworki) na wiele sposobów. Podstawowym jest miecz, ale bohater w mgnieniu oka umie przybrać inne formy, np. stać się łucznikiem. Dzięki temu można szybko dostosowywać się do konkretnych sytuacji, gdyż poszczególne formy charakteryzują się unikalnymi atakami.

Walka to jednak nie wszystko, ponieważ, jak w każdej porządnej platformówce, tak i tutaj musimy unikać rozmaitych przeszkód – kolców wystających z ziemi, przepaści itd. W grze nie brakuje też rozmaitych sekretów czekających na odkrycie.

Kwestie techniczne

By podkreślić baśniowość historii, deweloperzy przygotowali klimatyczną oprawę graficzną, przywołującą na myśl opowiadania dla najmłodszych. Świat Omnii jest więc jasny i pełen kolorów, podczas przygody trafiamy do rozmaitych lokacji, a we wszystkich czynnościach towarzyszy nam ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Ganae i Hirokiego Kikutę.

Inne

Produkcja ukazała się najpierw na PC-tach, gdzie była wypuszczana w odcinkach. W późniejszym czasie pojawiła się pełna wersja, zarówno na komputery osobiste, jak i konsole.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pankapu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Pankapu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • Windows Vista
PC
PS4
WiiU
XONE