Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU3DS
Okładka Yoshi's Woolly World (WiiU)

Yoshi's Woolly World

Trójwymiarowa platformówka dla całej rodziny przygotowana przez firmę Nintendo. Yoshi's Wooly World osadzone zostało w świecie stworzonym z kolorowej włóczki.

Zręcznościowe | platformówki | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Yoshi's Woolly World (WiiU)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

data premiery gry:

26cze2015

WiiU

3lut2017

3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yoshi's Wooly World na WiiU i 3DS to trójwymiarowa platformówka dla całej rodziny, osadzona w świecie stworzonym w całości z kolorowej włóczki. Producentem gry jest firma Nintendo. Produkcja została zapowiedziana po raz pierwszy na konsoli Wii U podczas targów E3 w 2014 roku i ukazała się w nieco ponad rok później. Jej port na 3DS-a ujawniono w czasie wrześniowego Nintendo Direct w 2016 roku. Głównym bohaterem Yoshi's Wooly World jest sympatyczny zielony dinozaur Yoshi, jedna z najbardziej znanych maskotek japońskiego koncernu, która pojawiła się w niezliczonej ilości produkcji dewelopera i doczekała się także kilku własnych tytułów.

Mechanika

Yoshi's Wooly World rozwija ideę, po raz pierwszy wcieloną w życie w grze Kirby's Epic Yarn, która ukazała się na Wii w 2010 roku. Rozgrywka korzysta z wielu rozwiązań wprowadzonych przez serię Yoshi's Island. Mamy więc do czynienia z klasyczną platformówką, zrealizowaną w technice 2.5D. Za głównym bohaterem podążają jajka, które ten może wystrzeliwać w wybrane cele oraz elementy scenografii. Dzięki temu, że cały świat jest zbudowany z włóczki możemy ją spruć odkrywając nowe ścieżki i sekrety. Tytuł umożliwia jednoczesną zabawę dwóm osobom w trybie kooperacji, co otwiera zupełnie nowe możliwości zabawy.

Kwestie techniczne

Wszystkie trójwymiarowe lokacje Yoshi's Wooly World zostały stworzone z wirtualnej włóczki, a poruszające się po nich postacie przypominają ręczne wydziergane pacynki wypełnione watą. Dzięki nowemu silnikowi 3D oraz pełnej detali oprawie graficznej iluzja kolorowego włóczkowego świata robi pionujące wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Yoshi's Woolly World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Yoshi's Wooly World – zapowiedziano nową platformówkę na Wii U
Yoshi's Wooly World – zapowiedziano nową platformówkę na Wii U

wiadomość10 czerwca 2014

W czasie wirtualnego eventu Nintendo zapowiedziano grę Yoshi's Wooly World. To oryginalna platformówka, której bohaterem jest Yoshi, jedna z najbardziej znanych maskotek japońskiego koncernu. Tytuł przeniesie graczy do świata stworzonego w całości z włóczki i będzie wspierał kooperacyjną zabawę dla dwóch osób.

WiiU
3DS