Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 21:03

autor: Michał Kułakowski

Yoshi's Wooly World – zapowiedziano nową platformówkę na Wii U

W czasie wirtualnego eventu Nintendo zapowiedziano grę Yoshi's Wooly World. To oryginalna platformówka, której bohaterem jest Yoshi, jedna z najbardziej znanych maskotek japońskiego koncernu. Tytuł przeniesie graczy do świata stworzonego w całości z włóczki i będzie wspierał kooperacyjną zabawę dla dwóch osób.

Podczas specjalnego cyfrowego eventu Nintendo, firma zapowiedziała kolejną platformówkę z dinozaurem Yoshi w roli głównej, pod tytułem Yoshi's Wooly World. Sympatyczny bohater jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych maskotek japońskiego koncernu i przez lata wystąpił już w kilku własnych grach. Nowa produkcja powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Wii U. Premiera tytułu będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2015 roku.

Yoshi's Wooly World rozwija ideę, po raz pierwszy wcieloną w życie w grze Kirby's Epic Yarn, która w 2010 roku ukazała się na Wii. Wszystkie trójwymiarowe lokacje tytułu zostały stworzone z wirtualnej włóczki, a postacie przypominają ręczne wydziergane pacynki wypełnione watą. Dzięki nowemu silnikowi 3D oraz grafice w rozdzielczości HD iluzja kolorowego włóczkowego świata, która została stworzona przez deweloperów, robi wrażenie.

Rozgrywka przypomina serię Yoshi's Island. Mamy więc do czynienia z klasyczną platformówką, zrealizowaną w technice 2.5D. Za głównym bohaterem podążają jajka, które może wystrzeliwać w wybrane cele oraz elementy scenografii. Dzięki temu, że cały świat jest zbudowany z włókien możemy je spruć odkrywając nowe ścieżki i sekrety. Tytuł umożliwia jednoczesną zabawę dwóm osobom w trybie kooperacji, co otwiera zupełnie nowe możliwości zabawy.