Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 03:08

autor: Draug

Dragon Age: Inkwizycja – 10-minutowy zapis rozgrywki z E3 2014

Serwisy IGN i Twitch.tv podzieliły się blisko 10-minutowym zapisem rozgrywki z gry Dragon Age: Inkwizycja, zaprezentowanym im podczas targów E3 2014. Film pokazuje różne aspekty zabawy – walkę, eksplorację etc. – i jest opatrzony komentarzem twórców, dzięki któremu poznaliśmy trochę nowych informacji o omawianym dziele studia BioWare.

Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
 • Producent: BioWare
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Gatunek: klasyczne cRPG z widokiem TPP w realiach fantasy
 • Termin premiery: 7 października 2014
 • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4

Biorąc pod uwagę stosunkowo niedaleki debiut gry Dragon Age: Inkwizycja, na tegorocznych targach E3 nie mogło zabraknąć dłuższego zapisu rozgrywki z niej (poza zwiastunami zaprezentowanymi podczas konferencji firm Microsoft i Electronic Arts). Materiały takie, przygotowane przy użyciu wersji na konsolę Xbox One, zostały zademonstrowane serwisom IGN i Twitch.tv. Powyżej zamieszczamy oba nagrania, bo chociaż pokazują one te same fragmenty rozgrywki, to różnią się komentarzami deweloperów i przekazywanymi przez nich informacjami. Omawiany film trwa blisko 10 minut i pokazuje różnorodne aspekty rozgrywki, m.in. eksplorację, jazdę wierzchem i walkę, zarówno z „konwencjonalnymi” przeciwnikami, jak i ze smokiem. Co ciekawe, na gameplayu Inkwizytor występuje jako kobieta qunari (klasa mag), a w jego drużynie pojawiają się trzej ostatnio ujawnieni kompani: Solas, Iron Bull i Sera. Warto też zwrócić uwagę na obecność Leliany w końcowej części filmu.

Elita Inkwizycji - członkowie drużyny bohatera i jego doradcy. - Dragon Age: Inkwizycja – 10-minutowy zapis rozgrywki z E3 2014 - wiadomość - 2014-06-11
Elita Inkwizycji - członkowie drużyny bohatera i jego doradcy.

A oto część informacji na temat gry Dragon Age: Inkwizycja, które poznaliśmy dzięki komentarzom twórców do omawianego zapisu rozgrywki:

 • System rozwoju postaci zaoferuje nam ponad 200 różnych zaklęć i talentów do wyboru.
 • Potwierdzono, że świat gry został ograniczony do terytoriów Fereldenu i Orlais (oraz znajdującej się między nimi Dalii). Wśród odwiedzanych lokacji nie zabraknie znajomych miejsc, jak np. miasto i zamek Redcliffe.
 • Podczas walk ze smokami będziemy atakowali poszczególne części ich ciała (głowę, kończyny etc.). Ponadto nic nie stanie na przeszkodzie, by bezpiecznie wycofać się ze starcia, jeśli nie docenimy przeciwnika i staniemy przeciwko śmiertelnemu zagrożeniu.
 • Wprowadzono nowy „zasób” używany podczas walki – punkty skupienia (Focus), które są generowane i dzielone przez całą drużynę, dając jej wyjątkowo potężne możliwości.
 • Może dojść do sytuacji, w której towarzysze nie zgadzający się z naszymi decyzjami opuszczą szeregi Inkwizycji. Niemniej, w najgorszym razie zostaniemy z jednym kompanem, a nawet doprowadzenie do takiej sytuacji będzie wymagało sporo uporu od gracza.
 • Trzeci Dragon Age zaoferuje najwięcej opcji romansowych w dziejach gier od studia BioWare, jednak mają być one całkowicie opcjonalne.
 • W strukturze Inkwizycji szczególne miejsce będą zajmowali nie tylko członkowie naszej drużyny, ale również „doradcy” – istotne niegrywalne postacie, służące np. jako dowódcy naszych siatek agentów (Leliana).
 • W kwestii wierzchowców nie zostaniemy ograniczeni do koni – Inkwizytorowi będzie dane dosiąść także innych stworzeń, np. wielkich jaszczurów. Każdy tego rodzaju „kompan” wspomoże bohatera unikatowymi cechami i zdolnościami.
 • Pojawi się możliwość zapisania stanu gry w dowolnym momencie.

Jak wiadomo od jakiegoś czasu, premiera trzeciej odsłony serii Dragon Age ma nastąpić 7 października bieżącego roku. Ratować świat przed demonami i przed nim samym będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).