Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 00:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Konferencja Electronic Arts na E3 2014 - Battlefield Hardline, Mass Effect 4, Star Wars: Battlefront, Dragon Age: Inkwizycja i wiele innych

Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji firmy Electronic Arts na targach E3. Impreza rozpoczęła się 9 czerwca o godzinie 21:00 i w ciągu godziny dostarczyła nam nowych informacji, zwiastunów oraz fragmentów rozgrywki z wielu nadchodzących produkcji z portfolio amerykańskiego wydawcy.

Za nami konferencja prasowa firmy Electronic Arts na targach E3 w Los Angeles. Amerykański wydawca po raz kolejny postawił głównie na swoje sprawdzone serie, choć pojawiły się również nowe marki: Dawngate, produkcja autorstwa zespołu BioWare Edmonton oraz wyścigi od studia Criterion Games. Brakowało jednak wielkich niespodzianek, bo każda z zaprezentowanych gier była wcześniej zapowiedziana lub wiedzieliśmy, że pojawi się na konferencji. Cieszy fakt, że w kilku przypadkach mogliśmy przyjrzeć się fragmentom rozgrywki, choć nie zabrakło również typowych zwiastunów. Konferencja zakończyła się zaskakującą informacją dotyczącą Battlefield Hardline. Po więcej szczegółów zapraszamy do poniższej relacji.

Star Wars: Battlefront

Konferencja firmy Electronic Arts rozpoczęła się od filmu przedstawiającego Star Wars: Battlefront autorstwa studia EA DICE. Ujawniony materiał wideo przedstawił kulisy produkcji tego tytułu. Twórcy na tyle przywiązują uwagę do detali, że udają się w miejsca, w których kręcono różne sceny znane z filmów oraz używają rekwizytów użytych wcześniej w obrazach kinowych. Star Wars: Battlefront zadebiutuje w 2015 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a więcej szczegółów na temat gry poznamy dopiero wiosną.

Dragon Age: Inkwizycja

Już na konferencji Microsoftu zobaczyliśmy jeden trailer gry Dragon Age: Inkwizycja. Firma Electronic Arts zaprezentowała dwa kolejne zwiastuny – jeden z podkładem dźwiękowym odgrywanym na żywo, a drugi skupiał się na towarzyszach gracza. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć krótki fragment rozgrywki przedstawiający walkę ze smokiem. Potyczka polegała na atakowaniu jego poszczególnych części ciała, a każda z nich miała swój własny pasek energii. W grze nie zabraknie taktycznej kamery pozwalającej na zatrzymywanie czasu i zastanowienie się nad kolejnymi ruchami przy widoku z góry. Polska premiera Dragon Age: Inkwizycja odbędzie się 9 października na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Mass Effect 4

Studio BioWare ujawniło również trochę kulis produkcji nowej odsłony serii Mass Effect. Pokazano trochę grafik koncepcyjnych i prototypowych animacji, a twórcy powtórzyli to, co tak naprawdę wiedzieliśmy już wcześniej. Kolejna część cyklu będzie więc osadzona w znanym uniwersum, ale fabuła obejmie zupełnie nowe rejony kosmosu i nieznanych dotąd bohaterów, a sam wirtualny świat będzie większy od tego co oferowano dotychczas. Nadal nie znamy oficjalnego tytułu nowego Mass Effecta. Gra ukaże się w bliżej nieokreślonym terminie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Nowa gra studia BioWare Edmonton

Podczas gdy BioWare Montreal tworzy kolejnego Mass Effecta, studio BioWare Edmonton opracowuje zupełnie nową markę. Na razie brakuje jakichkolwiek szczegółów na temat projektu poza informacją, że akcja zostanie osadzona we współczesnym, ale fikcyjnym świecie. Tytuł gry jest nieznany, podobnie jak data premiery czy platformy docelowe.

The Sims 4

Prezentacja The Sims 4 nie przyniosła zbyt wielu nowych informacji na temat rozgrywki. Skupiono się na ukazaniu możliwości całkiem rozbudowanego kreatora Simów i interakcji zachodzących między nimi. Jeszcze większy wpływ na zachowanie Simów mają mieć ich uczucia i panujący nastrój. Nie zabraknie opcji społecznościowych – swoimi postaciami i wybudowanymi domami będziemy mogli dzielić się z innymi graczami. Ważną informacją jest potwierdzenie daty premiery – w Polsce do debiutu dojdzie 4 września na PC.

EA Sports UFC

W czasie poświęconym na grę EA Sports UFC zobaczyliśmy fragment walki między Bruce’em Lee a BJ Pennem. Prezentacja nie mogła wzbudzać zbyt wielkich emocji, jako że od kilku dni na PlayStation Network i Xbox Live dostępne jest demo EA Sports UFC, a Bruce Lee jako grywalna postać był potwierdzony jeszcze wcześniej. Premiera odbędzie się 17 czerwca na PlayStation 4 i Xboksie One.

NHL 15

NHL 15 to pierwsza odsłona serii tworzona także z myślą o konsolach nowej generacji. Ujawniony zwiastun skupia się więc przede wszystkim na zaprezentowaniu walorów wizualnych najnowszej odsłony znanej serii sportowej. Tytuł zadebiutuje 9 września bieżącego roku na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One i Xboksie 360.

Nowe wyścigi studia Criterion Games

Studio Criterion Games (seria Burnout i niektóre części cyklu Need for Speed) zapowiedziało nową grę wyścigową o nieznanym jeszcze tytule. Ma to być największa produkcja stworzona przez tego dewelopera, pozwalająca zasiąść za sterami quadów, motocykli, samolotów, skuterów, helikopterów i wielu innych środków transportu. Ba, możliwe będzie nawet skakanie w kombinezonach wingsuit czy używanie spadochronu. Wydaje się, że bardzo ważny w grze będzie widok z oczu zawodnika. Data premiery i platformy docelowe pozostają nieznane.

EA Sports PGA Tour

EA Sports PGA Tour wydaje się być naturalnym następcą serii Tiger Woods PGA Tour. Najnowsza odsłona jako pierwsza gra sportowa w historii będzie działać na silniku Frostbite 3. Zwiastun pokazuje, że pod względem oprawy graficznej produkcja nie będzie miała się czego wstydzić. Znajdziemy w niej zarówno prawdziwe pola golfowe jak i te fikcyjne. Jako przykład tych pierwszych pokazano arenę przypominającą jedną z map znanych z Battlefielda 4. EA Sports PGA Tour zadebiutuje na rynku wiosną 2015 roku prawdopodobnie na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Madden NFL 15

Madden NFL 15 to przykład gry sportowej, która nie zainteresuje w Polsce zbyt wielu osób. Niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych produkcja doczeka się usprawnionego systemu obrony, pozwalającego na przełączanie kamery za plecy zawodnika, a także blokowanie i przerzucanie rywali na różne strony. Na targach E3 dostępna jest grywalna wersja, więc w sieci powinno szybko pojawić się więcej materiałów z tego tytułu. Jego europejska premiera będzie miała miejsce 29 sierpnia na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One i Xboksie 360.

Dawngate

Nowy zwiastun gry Dawngate należy do tych mniej atrakcyjnych materiałów na konferencji Electronic Arts. Między innymi dlatego, że w kwietniu wystartowały otwarte beta testy tego tytułu, w których może wziąć udział każdy chętny. Twórcy zarzekają się, że nie tworzą kolejnego klona najbardziej popularnych przedstawicieli gatunku MOBA, tylko dodają coś od siebie. Wciąż czekamy na premierę pełnej wersji tej gry free to play.

Mirror’s Edge

Studio EA DICE zaprezentowało dzisiaj swoją kolejną produkcję, czyli Mirror’s Edge. Reboot trochę niedocenionej gry akcji o tym samym tytule nadal znajduje się na wczesnym etapie dewelopingu. Dowodzi tego fakt, że od ubiegłorocznych targów E3 wiele się nie zmieniło i twórcy nadal byli w stanie pokazać tylko kilka urywków prototypowej wersji swojego dzieła. Materiał z cyklu kulis produkcji został wzbogacony o wypowiedzi twórców i grafiki koncepcyjne. Data debiutu jest wciąż nieznana.

FIFA 15

Kolejna odsłona piłkarskiej serii od EA Sports to przede wszystkim jeszcze wierniejsze odwzorowanie emocji towarzyszących meczom – przynajmniej tak wynika z ujawnionego zwiastuna. Twórcy wykorzystują moc konsol nowej generacji do tego, by publiczność reagowała jeszcze bardziej żywiołowo, a oczy cieszą takie szczegóły jak drżąca bramka po huknięciu w poprzeczkę, czy poruszająca się chorągiewka w rogach boiska. FIFA 15 ukaże się 25 września bieżącego roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Battlefield Hardline

Konferencja zakończyła się mocnym pokazem trybu multiplayer w grze Battlefield Hardline. Choć całość jak zwykle była dość mocno wyreżyserowana, to już teraz można wysnuć wniosek, że mimo zmiany konwencji („policjanci kontra złodzieje” zamiast żołnierskich bitew) rozgrywka zachowuje ducha ostatnich części cyklu. Oczywiście pojawiły się pewne zmiany, nowe bronie i pojazdy, a samo odświeżenie stron konfliktu pociągnie za sobą kilka niedostępnych wcześniej trybów, ale fani szybko powinni się odnaleźć.

Najbardziej zaskakującą wiadomością była informacja, że właśnie wystartowały zamknięte beta testy Battlefield Hardline na PC i PlayStation 4. Można się do nich zapisywać pod tym adresem. W najlepszej sytuacji są posiadacze Battlefielda 4 na PlayStation 4 – jeśli odpowiednio się pospieszą, to z poziomu konsoli już teraz pobiorą klienta bety. Pozostali chętni po zgłoszeniu muszą czekać na ewentualne zaproszenia. Oczywiście ilość miejsc jest mocno ograniczona.