Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dawngate (PC)
OkładkaDawngate (PC)

Dawngate PC

Osadzona w realiach fantasy gra należąca do popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Produkcja jest efektem współpracy studia Waystone Games z koncernem Electronic Arts i czerpie wzorce z klasyków gatunku, takich jak DOTA 2 czy League of Legends.

Zręcznościowe | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | elementy RPG | elementy strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dawngate Premiera PC

anulowana

producent: Waystone Games wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dawngate

League of Legends

Dota 2

Sins of a Dark Age

Dawngate to sieciowa gra bitewna typu MOBA, wzorowana na takich tytułach jak Dota 2 czy League of Legends. Wyprodukowało ją studio Waystone Games we współpracy z firmą Electronic Arts.

Akcja gry toczy się w pełnej magii krainie fantasy, dyskretnie wzbogaconej elementami steampunku. Dawngate pozostaje wierne podstawowym zasadom gier MOBA i zabawa polega na sieciowych starciach dwóch niewielkich grup graczy. Każdy z nich kieruje pojedynczym bohaterem wyposażonym w bogaty zestaw umiejętności specjalnych. Celem rozgrywki jest zniszczenie bazy wroga. W trakcie meczu gromadzimy punkty, które wydajemy na rozwój postaci. W porównaniu z typowymi MOBA autorzy znacząco rozszerzyli aspekty strategiczne. Na mapach umieszczone zostały tzw. studnie dusz, zapewniające stały dopływ surowców. Każdy taki obiekt generuje kierowanych przesz sztuczną inteligencję zbieraczy, którzy automatycznie gromadzą energię potrzebną do kupowania nowych mocy, tym samym, dobrym sposobem na osłabienie drużyny przeciwnika jest atakowanie jego zbieraczy. Ponadto, jeśli utrzymamy dany region przez określoną ilość czasu, to przejdzie on pod naszą kontrolę, wraz z umieszczonymi na nim studniami dusz.

Walka o przejmowanie terytoriów odgrywa kluczową rolę podczas każdego meczu, z tego powodu wieże strażnicze można jedynie uszkodzić, a po upływie pewnego czasu zostają one automatycznie odbudowane. Ten system widoczny jest gołym okiem - każda wieża połączona jest bowiem z bazą strumieniem energii. Po zniszczeniu budowli zostaje on przerwany, a następnie powoli zaczyna pełznąć z powrotem do wieży. Sprawia to, że możemy błyskawicznie ocenić ile czasu zostało do ponownej aktywacji obiektu.

Dawngate jest przyjaźniejszy dla nowicjuszy niż typowe produkcje MOBA. Prosty interfejs oraz tryby treningowe ułatwiają żółtodziobom opanowanie podstawowych zasad rozgrywki i osiągnięcie przyzwoitego poziomu umiejętności. Istotną rolę odgrywa również warstwa fabularna. We własne historie zostały wyposażone nie tylko poszczególne postacie, ale również wszystkie mapy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dawngate: Odpowiednia dla każdego wieku.