Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweMMOPC
Okładka Dawngate (PC)

Dawngate PC

Osadzona w realiach fantasy gra należąca do popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Produkcja jest efektem współpracy studia Waystone Games z koncernem Electronic Arts i czerpie wzorce z klasyków gatunku, takich jak DOTA 2 czy League of Legends.

Zręcznościowe | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | elementy RPG | elementy strategiczne

PC Windows
Okładka Dawngate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Dawngate to sieciowa gra bitewna typu MOBA, wzorowana na takich tytułach jak Dota 2 czy League of Legends. Wyprodukowało ją studio Waystone Games we współpracy z firmą Electronic Arts.

Akcja gry toczy się w pełnej magii krainie fantasy, dyskretnie wzbogaconej elementami steampunku. Dawngate pozostaje wierne podstawowym zasadom gier MOBA i zabawa polega na sieciowych starciach dwóch niewielkich grup graczy. Każdy z nich kieruje pojedynczym bohaterem wyposażonym w bogaty zestaw umiejętności specjalnych. Celem rozgrywki jest zniszczenie bazy wroga. W trakcie meczu gromadzimy punkty, które wydajemy na rozwój postaci. W porównaniu z typowymi MOBA autorzy znacząco rozszerzyli aspekty strategiczne. Na mapach umieszczone zostały tzw. studnie dusz, zapewniające stały dopływ surowców. Każdy taki obiekt generuje kierowanych przesz sztuczną inteligencję zbieraczy, którzy automatycznie gromadzą energię potrzebną do kupowania nowych mocy, tym samym, dobrym sposobem na osłabienie drużyny przeciwnika jest atakowanie jego zbieraczy. Ponadto, jeśli utrzymamy dany region przez określoną ilość czasu, to przejdzie on pod naszą kontrolę, wraz z umieszczonymi na nim studniami dusz.

Walka o przejmowanie terytoriów odgrywa kluczową rolę podczas każdego meczu, z tego powodu wieże strażnicze można jedynie uszkodzić, a po upływie pewnego czasu zostają one automatycznie odbudowane. Ten system widoczny jest gołym okiem - każda wieża połączona jest bowiem z bazą strumieniem energii. Po zniszczeniu budowli zostaje on przerwany, a następnie powoli zaczyna pełznąć z powrotem do wieży. Sprawia to, że możemy błyskawicznie ocenić ile czasu zostało do ponownej aktywacji obiektu.

Dawngate jest przyjaźniejszy dla nowicjuszy niż typowe produkcje MOBA. Prosty interfejs oraz tryby treningowe ułatwiają żółtodziobom opanowanie podstawowych zasad rozgrywki i osiągnięcie przyzwoitego poziomu umiejętności. Istotną rolę odgrywa również warstwa fabularna. We własne historie zostały wyposażone nie tylko poszczególne postacie, ale również wszystkie mapy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Dawngate

Wymagania wiekowe Dawngate

odpowiednia dla każdego wieku

Dawngate - gra MOBA od Electronic Arts anulowana
Dawngate - gra MOBA od Electronic Arts anulowana

wiadomość5 listopada 2014

Z wpisu na oficjalnym blogu firmy Electronic Arts dowiedzieliśmy się, że Dawngate - gra MOBA autorstwa studia Waystone Games - została anulowana. Wszyscy gracze, którzy zdążyli dokonać mikropłatności podczas beta testów, otrzymają rekompensaty.

Dawngate – nowy zwiastun i start europejskich serwerów

wiadomość13 sierpnia 2014

W czasie konferencji firmy Electronic Arts na targach Gamescom pokazano nowy zwiastun gry typu MOBA, Dawngate. Wobec rosnącego zainteresowania tym tytułem wśród europejskich graczy, Electronic Arts uruchomi w Europie serwery w wersji alfa.

Dawngate - start otwartych beta testów gry MOBA od Electronic Arts
Dawngate - start otwartych beta testów gry MOBA od Electronic Arts

wiadomość9 kwietnia 2014

Wystartowały otwarte beta testy Dawngate - sieciowej gry bitewnej typu MOBA wydawanej przez firmę Electronic Arts. Produkcja studia Waystone Games od tej pory jest dostępna dla każdego, kto zarejestruje się na oficjalnej stronie internetowej.

Dawngate – materiał video i pierwsze konkrety o MOBA firmy Electronic Arts
Dawngate – materiał video i pierwsze konkrety o MOBA firmy Electronic Arts

wiadomość21 maja 2013

Firma Electronic Arts ujawniła pierwsze informacje na temat swojej gry MOBA zatytułowanej Dawngate. Pojawił się również materiał video z fragmentami rozgrywki.

Electronic Arts najwyraźniej szykuje nową grę MOBA – Dawngate
Electronic Arts najwyraźniej szykuje nową grę MOBA – Dawngate

wiadomość16 maja 2013

Dawngate to nowa gra typu MOBA, którą szykuje firma Electronic Arts. Taki wniosek można wyciągnąć ze strony internetowej niezapowiedzianej produkcji, jaka pojawiła się w sieci.