Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 09:35

Dawngate - gra MOBA od Electronic Arts anulowana

Z wpisu na oficjalnym blogu firmy Electronic Arts dowiedzieliśmy się, że Dawngate - gra MOBA autorstwa studia Waystone Games - została anulowana. Wszyscy gracze, którzy zdążyli dokonać mikropłatności podczas beta testów, otrzymają rekompensaty.

Dynamicznie rozwijający się rynek gier MOBA właśnie stracił jednego ze swoich przedstawicieli. Dawngate, debiutancka produkcja działającego pod skrzydłami Electronic Arts studia Waystone Games, miała rzucić rękawicę takim gigantom gatunku jak League of Legends czy Dota 2. Niestety, nie będzie miała takiej szansy – została bowiem anulowana.

Zapowiedziana w maju ubiegłego roku gra od niemal osiemnastu miesięcy znajdowała się w fazie beta testów – przy czym w kwietniu zostały one otwarte dla wszystkich chętnych. Jak zapewnia Matt Bromberg z Electronic Arts, przez ten czas Dawngate rozwinęło się i zyskało sporo cennych uwag ze strony zebranej wokół gry społeczności. „Decydując się na stworzenie MOBA dobrze wiedzieliśmy, że to gatunek, w którym czeka na nas spora konkurencja. Nie chcieliśmy więc tworzyć klona istniejących tytułów” - czytamy we wpisie na blogu „Elektroników”. „Jednak pomimo wprowadzonych innowacji oraz nowych elementów nie widać takiego progresu, na jaki mieliśmy nadzieję”. Decyzja przedstawicieli EA może dziwić, jednak z drugiej strony przekonanie do siebie fanów gatunku zdominowanego przez League of Legends i Dotę 2 byłoby zadaniem wyjątkowo ciężkim – nawet dla firmy dysponującej takimi środkami jak Electronic Arts.

Dawngate nie będzie miało szansy na sprawdzenie się w rywalizacji z gigantami gatunku. - Dawngate - gra MOBA od Electronic Arts anulowana - wiadomość - 2014-11-05
Dawngate nie będzie miało szansy na sprawdzenie się w rywalizacji z gigantami gatunku.

Nie oznacza to oczywiście, że Dawngate z dnia na dzień przestanie istnieć. Projekt zostanie ostatecznie zakończony w przeciągu trzech miesięcy, co da „Elektronikom” czas na wypłacenie rekompensat dla graczy. Bromberg zapewnia, że w większości przypadków proces ten to kwestia 10 dni. Jeśli jednak nie macie wypełnionych informacji dotyczących płatności, odzyskanie pieniędzy potrwa nieco dłużej.

  1. Oficjalna strona internetowa Dawngate
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Electronic Arts