Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 10:34

autor: Draug

Destiny z 9,5 mln graczy i 500 mln USD przychodu. Destiny 2 w drodze

W ostatnim raporcie finansowym firma Activision Blizzard pochwaliła się, że Destiny ma ponad 9,5 mln zarejestrowanych graczy i wygenerowało ponad 500 mln dolarów przychodu. Oprócz tego zdradzono, że studio Bungie już dłubie przy kontynuacji tego sieciowego FPS-a.

Destiny w skrócie:
  • Producent: Bungie (Halo)
  • Wydawca: Activision
  • Gatunek: FPS w realiach science-fiction z rozbudowanymi funkcjami sieciowymi
  • Platformy sprzętowe: X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 9 września 2014
  • Nasza ocena: 6.5 / 10 (Kacper Pitala)

Firma Activision Blizzard upubliczniła raport zawierający jej wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego; znalazły się w nim także statystyki na temat gier z jej katalogu wydawniczego. Pełnię informacji na ten temat znajdziecie w odrębnej wiadomości, natomiast tutaj skupimy się na Destiny. Dowiedzieliśmy się, że sieciowy FPS studia Bungie zaliczył nie tylko najlepszy debiut nowej marki w historii, ale także wpisał się na listę 10 najlepszych debiutów gier w Stanach Zjednoczonych. Produkcja wygenerowała ponad 500 milionów dolarów przychodu, co stanowi wynik lepszy, niż zakładano. Ponadto gra może pochwalić się 9,5 miliona zarejestrowanych użytkowników. W raporcie zastrzeżono, że wartość ta nie jest równa liczbie sprzedanych kopii Destiny, jako że gracze miewają po kilka kont, choć różnica między nimi nie jest też znowu aż tak duża.

Choć Destiny specjalnie nie przypadło do gustu krytykom, okazało się finansowym sukcesem. - Destiny z 9,5 mln graczy i 500 mln USD przychodu. Destiny 2 w drodze - wiadomość - 2014-11-05
Choć Destiny specjalnie nie przypadło do gustu krytykom, okazało się finansowym sukcesem.

Oprócz tego firma Activision Blizzard potwierdziła, iż Bungie dłubie już nad kolejnymi porcjami dodatkowej zawartości do omawianej gry, a także jej pełnoprawną kontynuacją – choć nie wiemy, kiedy spodziewać się jej premiery ani nawet czy będzie nosiła tytuł Destiny 2.

Na koniec przypomnijmy, że posiadacze Destiny czekają obecnie na pierwszy duży dodatek, The Dark Below, który zadebiutuje 9 grudnia 2014 roku. Za 20 dolarów gracze otrzymają m.in. podniesiony limit poziomu doświadczenia i nowe lokacje do odwiedzenia.