Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 10:35

autor: Sarge

Dawngate - start otwartych beta testów gry MOBA od Electronic Arts

Wystartowały otwarte beta testy Dawngate - sieciowej gry bitewnej typu MOBA wydawanej przez firmę Electronic Arts. Produkcja studia Waystone Games od tej pory jest dostępna dla każdego, kto zarejestruje się na oficjalnej stronie internetowej.

Firma Electronic Arts rozpoczęła beta testy gry Dawngate należącej do gatunku MOBA, reprezentowanego m.in. przez League of Legends. Są one otwarte dla wszystkich chętnych, którzy zarejestrują się na oficjalnej stronie internetowej. Po założeniu konta można pobrać klienta gry i rozpocząć rozgrywkę. Udostępniono przy okazji nowy zwiastun promujący Dawngate – film możecie obejrzeć w tej wiadomości. Warto przypomnieć, że do tej pory produkcja studia Waystone Games była dostępna w ramach zamkniętej bety. Data premiery pełnej wersji wciąż nie jest znana. Wiele będzie zależeć od postępów w trwających beta testach i od ilości wykrytych błędów. Firma Electronic Arts wciąż nie potwierdziła oficjalnie modelu biznesowego Dawngate, ale możemy spodziewać się produkcji free to play.

Dawngate to sieciowa gra bitewna typu MOBA, rozgrywająca się w krainie fantasy z elementami steampunku. Zgodnie z zasadami gatunku, rozgrywka polega na starciach dwóch pięcioosobowych grup graczy, których celem jest zniszczenie bazy wroga. W porównaniu do konkurencji, Dawngate ma wyróżniać się bardziej rozbudowanymi aspektami strategicznymi. Z drugiej strony, twórcy starają się sprawić, by ich produkcja była przystępna także dla nowicjuszy. Dlatego właśnie zdecydowano się na stosunkowo prosty interfejs i opcjonalne tryby treningowe.