Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 16:11

autor: Szymon "Hed" Liebert

Electronic Arts najwyraźniej szykuje nową grę MOBA – Dawngate

Dawngate to nowa gra typu MOBA, którą szykuje firma Electronic Arts. Taki wniosek można wyciągnąć ze strony internetowej niezapowiedzianej produkcji, jaka pojawiła się w sieci.

Dawngate – nowa MOBA od firmy Electronic Arts. - Electronic Arts najwyraźniej szykuje nową grę MOBA – Dawngate - wiadomość - 2013-05-16
Dawngate – nowa MOBA od firmy Electronic Arts.

Pojawiła się strona niezapowiedzianej dotąd gry Dawngate, którą najwyraźniej szykuje studio Waystone Games dla firmy Electronic Arts. W opisie projektu czytamy, że to „nowa MOBA”, zaprojektowana od podstaw, aby budzić znane skojarzenia, a jednocześnie pokazać świeże oblicze gatunku. Deweloper zachęca do zgłaszania chęci udziału w zamkniętej becie, której szczegóły są na razie nieznane. Wygląda na to, że EA szykuje odpowiedź na League of Legends i Dotę 2.

Dawngate to pierwsza gra wspomnianego studia Waystone Games – czytamy na stronie projektu, odkrytej przez użytkownika Superannuation. Produkcja jeszcze nie została oficjalnie zapowiedziana, więc wiemy o niej niewiele. Autorzy wspominają o możliwości „wykreowania takiego bohatera, jakiego chcemy” i rywalizowania na arenie. Opis wskazuje też na to, że projekt będzie rozwijał się dynamicznie pod kątem społeczności fanów. Wszystko to doskonale pasuje do specyfiki gier typu MOBA.

Wskazówki odnośnie tego, że wydawca może szykować odpowiedź na League of Legends lub Dotę 2, pojawiły się w ubiegłym roku, kiedy odkryto ofertę pracy w studiu Visceral Games (Dead Space), rzekomo zajmującym się właśnie projektem MOBY free-to-play. Temat jest kuszący, bo wspomniany tytuł studia Riot Games radzi sobie fenomenalnie. Praktycznie każda firma próbuje wykorzystać popularność tego stylu gier i przygotować swoją propozycję dla graczy.

  1. Oficjalna strona gry Dawngate