Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 02:44

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Podsumowanie konferencji Ubisoftu na E3 2014 (Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, Assassin’s Creed: Unity, Far Cry 4)

Konferencja firmy Ubisoft na E3 2014 obfitowała w świeżutkie zwiastuny i gameplaye mocno wyczekiwanych tytułów, jak i w zapowiedzi kilku nowych gier. Gwoździem programu było ujawnienie Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Nie zabrakło również nowinek na temat Assassin’s Creed: Unity, Far Cry 4 czy The Division.

Targi E3 to czas wielkich zapowiedzi oraz wysypu smakowitych szczegółów na temat najbardziej wyczekiwanych przez nas tytułów. Tradycyjnie imprezę otworzyły konferencje dużych wydawców. W tym newsie podsumowujemy to, czym pochwaliła się firma Ubisoft w osobie sympatycznej Aishy Tyler. Jeśli jesteście ciekawi nowinek na temat Assassin’s Creed: Unity, Far Cry 4, The Crew oraz innych gier od francuskiego wydawcy, zapraszamy do lektury!

Far Cry 4

Konferencję Ubisoftu rozpoczął pokaz Far Cry 4, a konkretnie pierwsze 5 minut gry. Już na początku mamy okazję poznać głównego antagonistę. Jest nim Pagan Min, jegomość na pierwszy rzut oka nie mniej szalony od niesławnego Vaasa Montenegry z „trójki”. Jednak w przeciwieństwie do Montenegry, Min najwyraźniej będzie kimś w rodzaju niebezpiecznego przyjaciela, który prawdopodobnie dość szybko wplącze głównego bohatera w tarapaty.

Just Dance 2015

W dalszej kolejności, rozładowując nieco napięcie, Ubisoft zapowiedział Just Dance 2015 – kolejną odsłonę niezwykle popularnej serii tanecznych gier ruchowych. Oprócz poszerzenia listy utworów, twórcy rozbudowali rozgrywkę o dodatkowe możliwości. W nowym Just Dance, za kontroler będzie mógł posłużyć smartfon z zainstalowaną specjalną aplikacją. Co więcej, w jednym pojedynku tanecznym udział weźmie praktycznie nieograniczona liczba graczy – podczas pokazu na scenie tańczyło kilkanaście osób, plus bez mała drugie tyle na widowni. W praktyce ma to uczynić Just Dance 2015 idealną grą imprezową. Premiera odbędzie się w październiku tego roku.

The Division

Prezentacja Tom Clancy’s The Division podczas konferencji Ubisoftu pozostawiła pewien niedosyt. Owszem, pokazano bardzo klimatyczny zwiastun (zamieszczony poniżej), w ciekawy sposób przedstawiający, jak zmienił się Nowy Jork po wybuchu pandemii. Nie zdradzono jednak zbyt wielu nowinek na temat samej gry. To co najważniejsze, tj. nowy gameplay, zdążyliśmy już zobaczyć podczas pokazu prasowego firmy Microsoft. Twórcy dodali jednak dwa słowa na temat specjalnych przeciwników – członków oddziałów „czyszczących”, wyposażonych w miotacze ognia, których napotkamy w mocno skażonych rejonach miasta. Postapokaliptyczne MMO od Massive Entertainment ukaże się w przyszłym roku.

The Crew

Choć nie obyło się bez pewnych utrudnień, The Crew jest już niemal na ukończeniu. Dziś podano, że beta testy ścigałki MMO studia Ivory Tower rozpoczną się 23 lipca 2014 roku – zapisać się do nich można w tym miejscu. Pełna wersja gry ukaże się 11 listopada na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Jeśli chodzi o samą prezentację The Crew, to skupiono się w niej na zróżnicowanym, otwartym środowisku gry – bez żadnych ekranów ładowania przemierzymy całe Stany Zjednoczone, od Miami do Los Angeles.

Assassin’s Creed: Unity

Na brak nowinek nie mogą natomiast narzekać fani cyklu Assassin’s Creed. Ubisoft pokazał kolejny gameplay z Assassin’s Creed: Unity, tym razem z rozgrywki solowej. Widać na nim, że poruszanie się po wirtualnym mieście jest jeszcze płynniejsze niż dotąd. Paryski asasyn wyposażony został nie tylko w zabójcze gadżety, ale i szeroki wachlarz ruchów – mowa tu zarówno o świeżych animacjach, jak i nowych sposobach na wspinaczkę. W oczy rzucają się też dużo większe tłumy postaci niezależnych. Ponadto twórcy chwalą się jeszcze bogatszym światem i większą swobodą eksploracji – to, czy asasyn zainterweniuje w pewne wydarzenia rozgrywające się na ekranie, czy też nie, zależeć ma wyłącznie od gracza. Assassin’s Creed: Unity ujrzy światło dzienne 28 października 2014 roku, równocześnie na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Shape Up

Ubisoft wykorzystał konferencję na E3, by ujawnić nową grę o fitnessie – Shape Up. Tytuł wyznaczy użytkownikom program ćwiczeń i przydzieli osobistego trenera. Shape Up pomoże nam zadbać o sylwetkę, jednocześnie oferując ciekawą, humorystyczną otoczkę. Podczas prezentacji przedstawiciel studia Ubisoft Montreal zmierzył się z samym sobą (czyt. spróbował pobić swój dotychczasowy rekord) w trybie zwanym Piano Step, przypominającym nieco skakane Guitar Hero. Gra pojawi się na Xboksie One i wykorzysta kontroler ruchowy Kinect.

Valiant Hearts: The Great War

Miłym akcentem okazał się zwiastun Valiant Hearts: The Great, ciekawej przygodówki osadzonej w czasach I wojny światowej. Gra zadebiutuje 25 czerwca 2014 roku. Poniżej zamieściliśmy jej nowy zwiastun.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Konferencję Ubisoftu zwieńczył emocjonujący pokaz Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – nieujawnionej dotąd nowej odsłony słynnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin taktycznych. Najważniejszą nowością w grze ma być drużynowy multiplayer. Na E3 zaprezentowano kilkuminutowy mecz z wieloosobowej zabawy w odbijanie zakładników. Od razu dało się zauważyć charakterystyczną dla serii wymagającą planowania rozgrywkę i masę nowoczesnych gadżetów. Ponadto twórcy zaimplementowali proceduralną destrukcję otoczenia, co niewątpliwie stworzy dodatkowe możliwości taktyczne. Oprócz wspomnianego multiplayera, Rainbow Six: Siege zaoferuje tryb kooperacji oraz kampanię solową.

  1. Strona internetowa firmy Ubisoft